Hypo i Györi za poraz ne znaju

Ivan Ambroš • nedjelja, 10.02.2008.

U četvrtfinalnom dijelu Lige prvakinja odigrani su preostali susreti prvog kola. Hypo i Györi su nastavili pobjednički niz i zasjeli na čela svojih skupina...

U susretu između Lade Togliatti i Györia pobijedila je manje loša ekipa. Nakon nervoznog prvog dijela u kojem su uglavnom vodile gošće, na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom 12:12. U drugom dijelu Mađarice su manje griješile i došle do zaslužene pobjede od 28:22. Najbolji strijelac susreta bila je Görbicz s 11 golova. Po pet su zabile Verten i Mravikova, dok je Davydenko za Ruskinje postigla pet golova.

Još jednom je Györi, bez naročito impresivne igre, došao do važne pobjede. No, ne treba biti previše kritičan jer otkako je Csaba Konkoly sjeo na klupu mađarskog sastava, Györi je odigrao 26 službenih utakmica i u njima ostvario 26 uzastopnih pobjeda. A to je impresivno.

Oslabljenom Slagelseu protiv Hypa nije pomogao ni domaći teren. Austrijanke su očekivano slavile s uvjerljivih 31:21 (15:11). Toth je predvodila austrijsku ekipu sa sedam golova. Piedade i Nascimento su tome dodale još po šest, a Aćimović pet golova. Domaćem sastvu nije baš previše pomoglo pet golova Bonde i Krogshede.

Derbi kola odigran je u Viborgu gdje je gostovala ekipa Evgeniya Trefilova. Zvezda je izvrsno krenula i povela s 5:0 i 7:2. Ostatak prvog poluvremena Viborg je proveo u smanjivanju zaostatka, da bi izjednačio na 11:11, a do odmora i poveo s 14:13. Drugo poluvrijeme je proteklo u rezultatskoj izjednačenosti i neizvjesnosti sve do posljednje minute. Na kraju su ipak bodovi ostali u Viborgu. Utakmica je završena rezultatom 31:29, po mnogima ponajviše zaslugom domaćinskog suđenja. Dansku ekipu su predvodile Popović sa sedam i Jurack i Reiche sa po šest golova, isto koliko je za Ruskinje postigla Kareeva.

Nakon odigranog prvog kola drugog dijela Lige prvakinja, u skupini jedan Györi je na prvom mjestu s dva boda, zatim slijede Nűrnberg i Oltchim Valcea koji imaju po jedan bod, a Lada Togliatti je bez bodova. U drugoj skupini Hypo i Viborg imaju po dva boda, dok su Zvezda i Slagelse za sada bez bodova.

Liga prvakinja, skupina 1, 1. kolo:
Nűrnberg – Oltchim Valcea 28:28 (15:15) (utakmica odigrana u petak), Lada Togliatti – Györi 22:28 (12:12)