Čeka se krivi korak

Petar Plevnik • nedjelja, 20.04.2008.

Četiri kola prije kraja Bundeslige stanje je nepromijenjeno kada je u pitanju utrka za naslov. Dva glavna kandidata Kiel i Flensburg ni u ovom si kolu nisu dopustila krivi korak, dok se Wilhemshavener čini najizglednijim putnikom u drugoligaško društvo...

Do novih bodova Kiel je stigao protiv Lemga, upisavši još jednu rutinsku pobjedu. Gosti su otpor pružali tek prvih 10-ak minuta, nakon čega su Zebre preuzele stvari u svoje ruke i u konačnici bez problema stigle do 32:27. Najbolji u redovima Kiela Karabatić sa osam pogodaka, dok kod gostiju šest pogodaka Geirssona.

Najuvjerljivu pobjedu kola upisao je Flensburg, sa 43:25 na domaćem terenu svladavši Melsungen. Sjajnu partiju u redovima domaćina sa 13 pogodaka pružio je Christiansen, dok se Blaženko Lacković dva puta upisao u strijelce. U redovima gostiju najbolji Klitgaard sa sedam pogodaka, dok je Mario Kelentrić upisao četiri obrane.

Uvjerljiv je na domaćem parketu bio i HSV, koji sa 38:25 bio bolji od Lübbeckea. Iako su na odmoru gosti imali podnošljivih 16:14, u nastavku susreta domaćini predvođeni Lindbergom sa osam pogodaka stižu do uvjerljive pobjede. U redovima gostiju najbolji Jurecki sa šest pogodaka, dok je Nikola Blažičko za 17 minuta provedenih na parketu upisao dvije obrane.

Dvojbe nije bilo ni u dvoboju Gummersbacha i Göppingena, koji je sa 34:29 u svoju korist riješio Gummersbach. Sjajan je u pobjedi domaćina sa 12 pogodaka bio Momir Ilić, dok kod gostiju sedam pogodaka Horaka.

Nešto zanimljivije je bilo u susretu Rhein-Neckara i Magdeburga, u kojem su također slavili domaćini. Ipak, gosti su pružili dobar otpor, na odmor su čak otišli s prednošću (12:13), no u nastavku susreta Lavovi predvođeni Jurasikom sa sedam pogodaka stižu do konačnih 27:25. Kod Magdeburga najbolji Kabengele i Vasilakis sa po sedam pogodaka.

Pobjedama favorita pridružio se i Nordhorn, koji se pobjednički vratio s gostovanja u Balingenu. Predvođen Glandorfom sa 10 pogodaka Nordhorn je slavio sa 28:24, a jedan pogodaka u pobjedu svoje momčadi ugradio je i Goran Šprem. Kod domaćina najbolji Brack sa osam pogodaka.

Možda i posljednju prigodu da izbjegne ispadanje iz lige propustio je Wilhemshavener, koji na domaćem terenu nije uspio doći do pobjede protiv rasterećnog Wetzlara. Iako su domaćini u posljednju minutu ušli s dva pogotka prednosti, gosti su pogocima Kreše Ivankovića te Weruma tri sekunde prije kraja susreta stigli do konačnih 27:27. Najbolji u sastavu domaćina Christophersen sa devet pogodaka, dok je važnu ulogu sa četiri pogotka kod gostiju imao Ivanković.

Za razliku od Wilhemshavenera, prigodu da upišu domaće pobjede nisu propustili Essen i Minden. Essen ja predvođen Katzirzom sa devet pogodaka sa 31:30 bio bolji od Füchsea, dok je Minden bio uvjerljiv protiv Grosswallstadta. U pobjedi od 31:22 prvi strijelac domaćina Buschmann sa sedam pogodaka, kod gostiju šest golova Oechslera.

Bundesliga, 30. kolo, rezultati: Flensburg - Melsungen 43:25, Kiel - Lemgo 32:27, Gummersbach - Frisch Auf Göppingen 34:29, HSV - Lübbecke 38:25, Rhein-Neckar Löwen - Magdeburg 27:25, Wilhelmshavener - Wetzlar 27:27, Balingen - Nordhorn 24:28, TuSEM Essen - Füchse Berlin 31:30, Minden - Großwallstadt 31:22.

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114