Poraz Cedevite, pobjeda Splita

Branimir Korać • nedjelja, 14.09.2008.

Košarkaši Cedevite i Split CO-a odradili su nove pripremne utakmice uoči početka sezone. Cedevita je poražena na gostovanju u Novom Mestu kod Krke dok je Split u Bugojnu svladao Bosnu...

Cedevita je propustila priliku svladati Krku u Novom Mestu. Zagrepčani su igrali sjajnih 20 minuta, imali gotovo 20 poena viška na poluvremenu, međutim na startu drugog poluvremena domaćin je reagirao odlično i vratio se u utakmicu. Do kraja susreta predvođeni Rickyjem Shieldsom i Davorom Marcelićem, igrači Krke odlaze do pobjede 78:73.

Kod Krke najistaknutiji bili su već spomenuti Shields s 25 poena i Marcelić sa 16 poena. Kod Cedevite Ramel Bradley ubacio je 19, a Frano Čolak 15 poena.

Split je imao u Bugojnu jaku provjeru protiv sarajevske Bosne i upisao pobjedu 78:76. Uoči završnice Splićani su imali komotnu prednost, međutim s dvije trice na samom kraju susreta "studenti" su im umalo uzeli već uračunatu pobjedu. Antonio Grant s 18, Siniša Štemberger s 15 i Andrija Stipanović s deset poena bili su najistaknutiji pojedinci kod Splita.