Olić i Petrić bez rješenja za Rumunje

Vedran Babić • četvrtak, 18.09.2008.

Najveće iznenađenje prvih utakmica 1. kola Kupa Uefe je remi bez pogodaka između HSV-a i Uniree uz nastupe Ivice Olića i Mladena Petrića. Favoriti poput Seville, Milana, Tottenhama i Portsmoutha, ali i mnogih drugih, upisali su očekivane pobjede...

Hrvatski napadački dvojac u HSV-u, Ivica Olić i Mladen Petrić, nema previše razloga za zadovoljstvo nakon večerašnje utakmice protiv rumunjske Uniree. Gosti su iz Nordbank Arene, naime, otišli s 0:0. Olić je za domaće odigrao 64 minute, a zamijenio ga je upravo Petrić. Ni jedan ni drugi, međutim, nisu donijeli potrebnu prevagu na stranu Nijemaca.

Niko Kranjčar još uvijek se oporavlja od ozljede tako da nije sudjelovao u pobjedi svog Portsmoutha nad Vitorijom iz Guimaraesa od 2:0. Strijelci su bili Diarra i Defoe, a gledatelji na Fratton Parku su vidjeli i dva neiskorištena jedanaesterca, po jedan sa svake strane. Prvo je Fajardo u 42. minuti promašio vrata, da bi sedam minuta kasnije udarac Defoea obranio gostujući golman. Tottenham našeg Luke Modrića i Vedrana Ćorluke također je bio uspješan, ali s 2:1 protiv Wisle iz Krakowa. Uz Modrića koji zbog ozljede nije konkurirao za prvi sastav, dok Ćorluka nema pravo nastupa u europskim kupovima budući da je ove sezone već nastupao u Kupu Uefe u dresu Manchester Cityja.

Moskovski Spartak čija vrata brani Stipe Pletikosa izvukao je minimalnu pobjedu na gostovanju u Ostravi. Jedini pogodak je zapravo autogol, kojeg je postigao Rene Bolf u 56. minuti. Dortmundska Borussia poražena je na vlastitom terenu od Udinesea s 2:0, čime su njihove šanse za Ligu UEFA svedene na minimum. Robert Kovač nije nastupio, a pogotke za Talijane su postigli Floro Flores i Inler u prvom dijelu utakmice.

Hajdukovi "krvnici" iz La Corune doživjeli su poraz u Bergenu kod Dinamovih poznanika Branna 2:0. Bjarnason u 25. i Solli u 39. minuti donijeli su Norvežanima solidnu zalihu uoči uzvrata u Galiciji. Ciparska Omonia, pak, nije zadržala pogodak prednosti pred svojim navijačima protiv Manchester Cityja. Klodian Duro je u 49. doveo domaćine u vodstvo, ali su gosti dvama pogocima Brazilca Joa spriječili iznenađenje.

Iako im u prvenstvu baš i ne cvjetaju ruže, nogometaši Milana po već dobro poznatom scenariju svoje pravo lice pokazuju u europskim natjecanjima. Pobjeda protiv Zuricha od 3:1 na San Siru trebala bi im biti dovoljna za plasman u Ligu UEFA. Jankulovski je u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena postigao prvi pogodak za Rossonere, a pobjedu su potvrdili Pato u 57. i Borriello u 74. minuti. Počasni pogodak zabio je u 78. Đurić.

Od ostalih utakmica izdvojimo domaću pobjedu Seville protiv Salzburga 2:0 uz nastup našeg Nike Kovača za goste, zatim peticu Sampdorije protiv Kaunasa te pobjedu Ajaxa u Čačku kod Borca 4:1. Dario Cvitanich proveo je cijelu utakmicu na klupi.