1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 19.10.2008, 15:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Perak (Karlovac), Galović (Slavonski Brod)

Bernard Jurišić • nedjelja, 19.10.2008.

Samo su sjajne reakcije vratara Davora Burcse spasile Cibaliju prave katastrofe u Poljudu. Hajduk je u 90 minuta potpuno nadigrao Vinkovčane, dvaput pogađao vratnicu, imao tri stopostotne prigode, ali do bodova su došli tek udarcima s bijele točke...

Dario Jertec
83'
Ivan Baraban
57'
20
Ivan Grgić
67'
18
Ivan Babić
76'
Srećko Lušić

Hajduk je u utakmicu krenuo odlučan što prije postići vodeći pogodak. No, umjesto svojim umijećem i kvalitetom, postigli su ga - protivničkim poklonom. Andrić je ubacio loptu u kazneni prostor gdje nije bilo nikoga od Hajdukovaca, Bagarić ju je nespretno smirio rukom i prsima i poklonio domaćinu kazneni udarac. Splitski kapetan nadmudrio je vinkovačkog. Nikola Kalinić nije imao problema s bijele točke i Hajduk je u 13. minuti poveo.

Domaćin je nastavio napadati i tražiti put prema gostujućoj mreži, no samo su jednom ozbiljnije zaprijetili. Bilo je to u 23. minuti kad se Bartolović lijepo okrenuo i s 5-6 metara pogodio gredu vinkovačkih vrata. Gosti su pokušavali složiti neku opasnost, no Subašića u prvih 45 minuta nisu uspjeli zaposliti.

Bilo je očito da je domaći trener Vučević tijekom odmora "potjerao" svoje igrače da u drugom dijelu krenu još agresivnije i što prije osiguraju još veću prednost. Od prvih minuta drugog dijela krenuo je pravi "uragan" prema vinkovačkim vratima.

Iz minute u minutu sijevali su okršaji između Kalinića i Ibričića s jedne, te vratara Burcse s druge strane. Vinkovački vratar izlazio je kao pobjednik iz svih situacija koje nisu bili - s bijele točke. U 51. minuti brani prvu Kalinićevu stopostotnu prigodu glavom s 5 metara, dvije minute kasnije zaustavlja i pokušaj raspoloženog Ibričića. U 57. opet je na redu Ibričić, a u 58. minuti sjajan Burcsin refleks "izludio" je Kalinića, koji je dobro pucao s tek nekoliko metara udaljenosti od gol-linije.

Drugu kapitulaciju na utakmici vinkovački vratar doživio je tek nakon još jednog udarca s bijele točke. Gabrić se sjurio u munjevitu kontru i pravovremeno uposlio Kalinića, kojeg u kaznenom prostoru ruši Mešić, a sudac opravdano po drugi put pokazuje na bijelu točku. Kalinić je ovog puta uspio pobijediti Burcsu, s 2:0 domaći navijači puno lakše dišu, makar je realan dojam puno uvjerljiviji na stranu Hajduka od rezultata.

I nakon drugog pogotka Hajduk je nastavio dominirati. U 75. minuti Ibričić je savladao Burcsu, ali lopta se zaustavila na gredi. Tri minute prije kraja Tičinović je izbio oči u oči s vratarem Cibalije, koji još jednom fantastično reagira i odbija loptu u korner.

Cibalia je svoju prvu prigodu imala u 90. minuti i to čak ne svojom zaslugom, nego nespretnošću Pandže koji je jedan ubačaj Bagarića skoro ugurao u svoju mrežu. Vinkovčani su ovaj put potpuno razočarali splitsku publiku, koja je očekivala više od momčadi koja je prošle sezone pobijedila i remizirala na Poljudu.

Hajduk je potpuno zasluženo osvojio nova tri boda koji će ga zadržati u samom vrhu ljestvice, a Vinkovčani svom vrataru Burcsi mogu zahvaliti što su s Poljuda ispraćeni sa samo dvije lopte u svojoj mreži.