Bosna bolja od FMP-a

Ante Jukić • petak, 31.10.2008.

U susretu 6. kola NLB lige odigranom u sarajevskoj dvorani "Mirza Delibašić", Bosna je rezultatom 73:72 svladala FMP...

Košarkaši Bosne upisali su drugu pobjedu u novoj sezoni NLB lige. Nakon četiri uzastopna poraza u prethodnim kolima, Studenti su večeras u Sarajevu svladali FMP, čime su se po broju pobjeda izjednačili sa momčadi iz Železnika.

Pod vodstvom Gorana Šehovca i Senada Redžića, kojima je nakon ostavke Alena Abaza povjereno vođenje momčadi do angažiranja novog trenera, domaći su igrači dobro otvorili susret. Nakon 21:18 na isteku prvih deset minuta, Studenti su se u drugoj četvrtini uspjeli još malo odlijepiti i otići na poluvrijeme s ugodnih +9 (41:32).

Iako gosti iz Železnika većim dijelom utakmice nisu izgledali kao momčad koja je sposobna ugroziti pobjedu Bosne, gledatelji u dvorani "Mirza Delibašić" ipak su svjedočili uzbudljivoj završnici. Poenima Mladena Jeremića FMP u posljednjoj minuti hvata priključak (72:72), da bi u sljedećem napadu Dušan Đorđević pogodio jedno od dva slobodna bacanja i ponovno donio domaćinima minimalnu prednost. Gosti tada traže time-out, nakon kojega je Nemanja Protić ima šut za pobjedu, koji na radost domaće publike ne prolazi kroz obruč. Ostalo je 73:72, za vrlo važnu pobjedu sarajevske momčadi.

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bili su Šehović (19) i Ivanović (16), dok su goste predvodili Samardžiski (17) i Raduljica (14).