Partizan i dalje maksimalan

Ante Jukić • subota, 01.11.2008.

U derbi susretu šestog kola NLB lige Partizan je u Pioniru svladao podgoričku Budućnost. Bila je to utakmica puna preokreta, koju je odlučila furiozna posljednja četvrtina domaće momčadi...

Nakon velike pobjede protiv madridskog Reala u Euroligi, košarkaši Partizana u istom su tonu nastavili i u NLB ligi. Beograđani su danas, u derbiju kola, svladali podgoričku Budućnost, čime su zadržali stopostotan učinak nakon odigranih šest kola.

Utakmica u Pioniru imala je vrlo zanimljiv tijek, budući da se igralo po sistemu "toplo-hladno". Domaćini su uraganski otvorili susret, već u prvoj četvrtini napravil +13 (24:11), a zatim "prespavali" sljedećih deset minuta, koje crnogorska momčad dobiva rezultatom 30:16 i s "pola" koša prednosti odlazi na odmor.

Treća četvrtina ponudila je košarku kakva se očekivala od samog početka. Tvrdo, izjednačeno, s malo koševa, tako da je odluka o pobjedniku prolongirana za posljednjih deset minuta. Tada su branitelji naslova ponovno zaigrali na razini s početka dvoboja i s konačnih 85:71 osigurali šestu pobjedu u isto toliko nastupa u NLB ligi ove sezone.

Najefikasniji u momčadi Duška Vujoševića bili su Stephane Lasme (18) i Žarko Rakočević (15), koji je do ovoga ljeta nosio dres svojih današnjih protivnika. Budućnost su predvodili Vladimir Micov, s 20 poena, i Nemanja Gordić, koji je pridodao 14 ubačaja.

Novosadska je Vojvodina definitivno razočarala ulazom u novu sezonu. Nakon četiri poraza u uvodnih pet kola, momčad Zorana Sretenovića večeras je ubilježila još jedan, na gostovanju kod slovenske Krke.

Poslije potpuno izjednačene prve četvrtine (22:22), domaći su košarkaši u drugoj i trećoj stvorili zalihu od osam poena, koju su u posljednjih deset minuta još malo i "podebljali", za konačnih 81:70. Već po tradiciji, vrlo dobru je partiju za Krku pružio naš Davor Marcelić, koji je ubacio 16 poena. Uz njega, najzaslužniji za treću pobjedu slovenske momčadi u sezoni bili su Pavić (20), Essington Shields (17) i Petrov (18), dok gostima nije pomoglo ni 20 poena Charrona Fischera, te 17 Gorana Bajića.