Cibona skinula Zvezdu

Tomislav Pacak • subota, 01.11.2008.

Cibona je fenomenalnom predstavom protiv Crvene zvezde u regionalnoj ligi na najbolji način završila izvrstan tjedan. Nakon teško izborene pobjede u Le Mansu, cibosi su lepršavom i sjajnom igrom slavili protiv beogradskog sastava s 86:63 i tako nanijeli C. zvezdi prvi poraz u NLB ligi...

Oko 2.500 gledatelja nije požalilo što je praznik provelo u Draženovom domu. Kod Cibone se nije osjetio umor nakon puta iz Le Mansa, očito je gostujuća pobjeda napunila samopouzdanjem Vukove. Perasovićeva momčad odigrala je vrlo angažirano i neočekivano lako slomila otpor do sada neporaženih "crveno-bijelih". Ponovno je vrhunski uštimana bila Cibonina obrana, a pridružio se i napad gdje je niz pojedinaca bilo dobro raspoloženo. Na kraju je rezultat najbolje pokazao odnos snaga u utakmici koja je bila riješena već početkom treće četvtine.

Susret je počeo u "pospanom" ritmu, a Cibonu je razbudio - kvar semafora. Nakon već učestale i prilično iritantne pojave pod Tornjem, Cibona je poslije predaha zaostatak od 7:13 serijom od 19:1 pretvorila u već ugodnih +12.

Preokret je započeo tricom Princa, a dvije trice nadovezeo se šuterski raspoloženi Marshall. Odmah početkom druge četvrtine tricaški niz nastavlja Vukušić, dok je s druge strane Cibonina obrana podsjetila na onu iz Le Mansa. S time da je i napad Crvene zvezde podsjetio na - Le Mansov.

Pomalo uspavanu publiku na noge je podigao Marin Rozić s dvije dobre akcije u nizu. Prvo je zakucavanjem okrunio Trohino spašavanje lopte iz auta, a odmah potom Kus ga pronalazi u kontri za novo polaganje i prednost od 34:18.

Gosti se do odmora ipak uspijevaju vratiti na pristojniji zaostatak, prvenstveno zahvaljujući Milanu Miloševiću koji je postigao 10 poena u prvom dijelu. S konačnih 42:30 možda i zadovoljniji mogu biti gosti s obzirom na bezidejnost koju su pokazali u napadu. Kod Cibone najefikasniji Marshall s 12 poena, no još se sedmorica Vukova upisala među strijelce.

Fenomenalna treća četvrtina

Ako je Svetislav Pešić i vjerovao u preokret svoje momčadi, što god je rekao momcima u svlačionici - nije funkcioniralo. Cibona je u trećoj četvrtini pomela C. zvezdu s parketa, odigrala najboljih 10 minuta ove sezone i priuštila dosta veselja prisutnima.

Rapsodiju je započeo raspoloženi Marshall, nadovezao se s tri uzastopna ubačaja borbeni Vukušić, a Milošević je košem za 53:34 uspio tek nakratko zaustaviti Cibonin uragan. Nastavili su s punjenjem gostujućeg koša Princ, Marshall i Rozić, a kakav je dan Cibona imala najbolje oslikava Prinčeva trica s istekom vremena - "kamena s ramena" od table u koš za 63:34.

Pešićevoj momčadi nije bilo spasa, Cibonina obrana funkcionirala je sjajno, a pomogla je i potpuna bezglavost gostujućeg napada. Ovdje svakako treba spomenuti učinak Homana jer se njegova borbenost, igra u obrani i blokovi ne vide u statistici, ali je vrlo važan kotačić Perasovićeve momčadi. Cibona je treću četvrtinu završila s okruglih i zaista lijepih 70:40 nakon Callowayevog polaganja.

Posljednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla, no bilo je lijepo vidjeti da Perasović nije dopustio momčadi nikakvo opuštanje. Cibona se i dalje trsila u obrani, a takvim pristupom osvajaju se simpatije gledatelja koji ovakvu Cibonu definitivno - žele gledati...

Zapisnik je na kraju pokazao 22 poena za Marshalla, po 13 za Vukušića i Rozića, no Cibona je ovog popodneva bilo puno više od nekolicine individualaca - bila je momčad.