Zadrani ispustili bodove

Sanja Čalić • subota, 01.11.2008.

Iako su veliku većinu susreta protiv Hemofarma bili u vodstvu, Zadrani su sami sebe u Vršcu doveli do nove igre živaca, a potom i do drugog poraza u regionalnoj ligi (87:81)…

Momčad Hemofarma u prvih je pet minuta susreta vrlo dobro parirala Zadranima, no do prednosti veće od četiri poena nije mogla doći. Petrovićevi su puleni tada napravili prvu veću seriju od 9:0 kojom su prešli u vodstvo i to ponajprije koševima centara, Gečevskog i Ivanova. Iako su Zadrani pokušavali odmaknuti na veću razliku, to im nije uspijevalo, stoga su prvu dionicu u kojoj su im trice bile vrlo jako oružje, završili s osam poena prednosti (22:30).

Drugu je četvrtinu Hemofarm otvorio izjednačenjem povezavši dvije uzastopne trice i koš Marjanovića, no Zadar se nakon time – outa budi i uz vrlo dobru obranu i tri vezane trice Garnetta i Rančića te slobodnim bacanjem Perića prelazi po prvi put na dvoznamenkastu razliku. Momčad iz Vršca put do koševa pronalazila je preko raspoloženog Božovića (17 poena u prvom dijelu) i Pavkovića i nije dopuštala Zadru da odmakne na veću razliku, stoga Petrovićeva momčad na odmor odlazi sa šest poena u plusu (44:50).

Zadrani su predvođeni Dixonom i Garnettom u trećoj četvrtini došli i do najveće prednosti od plus 12 u 26. minuti, no ubrzo nakon toga u igru je ušao Mačvan i Zadrov je brod polako počeo tonuti. Lošija obrana u kojoj su se Mačvan i Pavković snalazili kao ribe u vodi, trpajući Zadru lake koševe sa svih mogućih strana, uvjetovala je Hemofarmov povratak u igru i smanjenje zaostatka, te su se domaći igrači do ulaska u posljednju četvrtinu serijom 10:2 približili na svega pet poena razlike (63:68).

Agresivna igra Hemofarma nastavljena je i u posljednjih deset minuta te je momčad iz Vršca najprije u 34. minuti došla do izjednačenja, a dvije minute kasnije košem Mačvana i do vodstva (74:73). Opterećeni osobnim pogreškama Zadrani nisu uspijevali pronaći rješenja za Pavkovića i Mačvana, dok su u napadu nanizali nekoliko promašaja, čime je Hemofarmu bio otvoren put do novih bodova, što su i iskoristili (87:81).

Najučinkovitiji u redovima pobjedničke momčadi bili su Pavković (21 poen, pet skokova, pet asistencija), Mačvan (17 poena, četiri skoka) i Božović (17 poena, 11 skokova), dok su Zadrane, koji su imali 9 izgubljenih lopti više od Hemofarma (4 - 13), predvodili Dixon (22 poena, pet asistencija) i Garnett (15 poena, četiri skoka, tri asistencija).