Hemofarm čeka Cibonino iznenađenje

Zoran Zdelar, Ante Jukić • subota, 13.12.2008.

Hemofarm je novom pobjedom barem privremeno preuzeo vrh ljestvice, a u slučaju da Cibona sutra iznenadi i pobijedi Partizan na tom bi se mjestu i zadržali...

Košarkaši Budućnosti priuštili su neugodno iznenađenje svojim navijačima u susretu 12. kola NLB lige. Podgoričani su na svom parketu ispustili pobjedu protiv FMP-a, čime su ubilježili četvrti poraz u dosadašnjem dijelu sezone. Gostima iz Železnika ovo je, pak, bila četvrta pobjeda, koja bi konačno mogla najaviti bolje dane za momčad čiji kapaciteti objektivno vrijede više od trenutne pozicije na ljestvici.

Prvu četvrtinu dvoboja u Podgorici bolje je odigrao FMP, koji je cijelo vrijeme održavao 4-5 poena prednosti. Nakon deset minuta igre rezultat je bio 22:18 za goste, ali Budućnost je već do odlaska na poluvrijeme uspjela okrenuti rezultat (38:32), a zatim u trećoj dionici susreta još malo "podebljati" prednost, za respektabilnih 56:46 nakon 30 minuta igre. Ništa tada nije upućivalo na uzbudljivu završnicu ove utakmice, no borbeni gosti sjajno ulaze u posljednju četvrtinu i za samo četiri minute ponovno dolaze u vodstvo (59:58). U sljedećih nekoliko minuta igralo se "koš za koš", a kada je Nemanja Protić u 38. minuti pogodio za 66:64, malotko je vjerovao da će to biti odlučujući poeni utakmice. Ipak, posljednje dvije minute nisu donijele promjenu rezultata, tako da se igrači FMP-a kući vraćaju pjevajući.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Labović i Samardžiski, koji su ubilježili po 14 poena, a zapažen je bio i Raduljica, s jednim ubačajem manje od spomenutog dvojca. Podgoričane su, pak, predvodili Mišanović (14) i Micov (13).

Košarkaši Hemofarma uspjeli su večerašnjom utakmicom barem na otprilike 23 sata preuzeti vrh ljestvice regionalne NLB lige nakon što su uspjeli pred svojom publikom svladati goste iz Vojvodine.

Pred nešto malo manje od 2.000 gledatelja Hemofarm je sasvim solidno otvorio utakmicu te su prvu dionicu uspjeli zaključiti s pet poena prednosti, a ta se razliku nakon dodatnih deset minuta povećava za još tri boda. Vojvodina je pružala prilično dobar otpor, a dosegnula je vrhunac u trećoj četvrtini kad su uspjeli preokrenuti rezultati i u posljednji dio ući s četiri poena prednosti.

Domaćini su do završnice utakmice ipak uspjeli nadoknaditi tu razliku, ali i ništa više od toga te je pobjednik odlučen u produžetku. Hemofarm je u dodatnim minutama ipak bio znatno uspješniji te su slavili s 96:88.

Prvo ime utakmice je Charron Fisher, koji je poraženoj ekipi donio ukupno 23 poena uz deset skokova i jedno dodavanje. Tek nešto malo manje uspješan bio je Hemofarmov Milan Mačvan s 21 poenom i pet skokova.