Zameo ih Snow

Bernard Jurišić • subota, 13.12.2008.

Splićani su seriju poraza u NLB ligi produžili na četiri. U posljednjoj utakmici bez Siniše Štembergera, "žuti" se nisu snašli u Domžalama i uvjerljivo su poraženi od domaćeg Heliosa 89:72...

Utakmica protiv Cibone ostavila je dubok trag na košarkašima Splita CO. Serija poraza koja traje od tog susreta u kojem su izgubili Sinišu Štembergera, nastavljena je i večeras u Domžalama, gdje su "žuti" uvjerljivo poraženi od domaćeg Heliosa.

Od samog početka krenulo je loše po "žute", jer su nakon početne izjednačenosti domaćini u završnici prve četvrtine s 11:10 otišli na 19:11 i zadržali osam poena prednosti.

U drugoj četvrtini dogodila se prava kanonada trica domaćeg Amerikanca Alvina Snowa. Redao je Snow tricu za tricom, četiri je pogodio u početne tri minute druge četvrtine i poveo svoju momčad do velike prednosti 40:24 u 16. minuti, koja je zapravo prelomila susret. Snow je prvo poluvrijeme završio s 24 ubačaja i šest pogođenih trica, a domaćini su imali i +19 (50:31).

Splitska momčad ostala je i bez Amerikanca Granta, kojeg je mučila ozljeda uoči početka. Bez njega i Štembergera "žuti" jednostavno nisu imali napadački potencijal kojim bi odgovorili raspoloženim domaćinima.

Helios je u 23. minuti imao ogromnih 57:35, čime su se zadovoljili i omogućili Splićanima da se spase totalne katastrofe. S 11 poena Shannona i 8 Batine Split CO je smanjio na 67:57 krajem treće četvrtine i otvorio si nadu da bi možda mogli nešto napraviti u završnih 10 minuta.

Ta je nada trajala ravno minutu. Helios zadnji period otvara serijom od 12:0, na krilima Krušiča (8) i Jacobsona (4), odlaze na 85:62 i definitivno rješavaju pitanje pobjednika. Splićani su bili pet minuta bez ubačaja, a do kraja su uspjeli smanjiti na konačnih 89:72 i pognutih glava krenuti kući.

Splićane je tako jako skupo koštala Štembergerova suspenzija, jer su sve tri utakmice bez njega izgubili. Narednog vikenda na Gripe stiže snažni Hemofarm, a pobjeda će biti imperativ ukoliko "žuti" ne žele nastavak crne serije.