Uzbudljivo u Novom Mestu

Ante Jukić • petak, 12.12.2008.

Nakon "urnebesne" posljednje četvrtine Krka je ipak uspjela zabilježiti pobjedu protiv Bosne, u prvom susretu 12. kola NLB lige. U furiozan završetak domaćina uklopio se i naš Davor Marcelić, koji je utakmicu završio s 18 poena na kontu...

Sarajevska Bosna je u Novo Mesto stigla s dvije pobjede više od svojih večerašnjih protivnika, i prilikom da se eventualnim slavljem "dokopa" polovičnog učinka nakon 12. kola. Domaćini si, pak, nipošto nisu željeli dopustiti novi domaći poraz, tako da se očekivala neizvjesna i zanimljiva utakmica. Upravo tako je i bilo...

Nakon što su momčadi na poluvrijeme otišle potpuno izjednačene (39:39), Krka je u trećoj četvrtini uspjela stvoriti respektabilnih +10 (59:49), s kojima se ušlo u posljednjih deset minuta dvoboja. Činilo se tada kako nema nedoumica oko pobjednika ovog dvoboja, no tek tada su započela prava uzbuđenja.

Nevjerojatnom 17-0 serijom u prvih šest minuta posljednje četvrtine Studenti su ekspresno uspjeli nadoknaditi zaostatak i otići na +7 (66:59), ali su tada u samo nekoliko minuta kompromitirali sve dobro što su napravili. Košarkaši Krke uzvratili su serijom 10-0 i ponovno se našli u prilici zaključiti utakmicu u svoju korist, što im je ovog puta i pošlo za rukom.

U konačnih 75:71 slovenske momčadi najviše su poena ugradili Essington Shields (22) i naš Davor Marcelić, koji je za čak 39 minuta provedenih na parketu uknjižio 18 poena i sedam skokova. Kod Bosne, pak, najefikasniji su bili Burell (13) i Ikonić (12).