Zvezda rutinski s Vošom

Ante Jukić • subota, 17.01.2009.

Sigurnom 87:73 pobjedom nad novosadskom Vojvodinom košarkaši Crvene zvezde zadržali su korak s Partizanom, a uspješnu večer imao je i trećeplasirani Hemofarm, koji je teže od očekivanog izašao na kraj s Heliosom...

Nisu košarkaši Crvene zvezde dopustili iznenađenje u 17. kolu NLB lige. Igrači Svetislava Pešića bez većih su problema u Pioniru savladali novosadsku Vojvodinu, čime su došli do 15. pobjede u sezoni, koliko, uoči nedjeljnog gostovanja u Zadru, ima i njihov najveći rival Partizan.

Beograđani su već nakon prve četvrtine imali dvoznamenkastu prednost (27:16), zatim su u drugoj malo spustili nogu s gasa i omogućili Vojvodini "egal" u tom razdoblju igre (48:37 na poluvremenu za Zvezdu), da bi nakon odmora ponovno ubacili u brzinu više i vrlo brzo odjurili na 20 poena prednosti. Uslijedilo je tada malo opuštanje domaćina, tako da su Novosađani u završnici uspjeli smanjiti zaostatak i otputovati iz Beograda s podnošljivim 87:73 porazom.

Najefikasniji pojedinac u redovima Zvezde bio je Leroy Owens, koji je uknjižio 21 poen, a vrijedi spomenuti i 11 poena Kešelja i Štimca. Vojvodinu su, pak, predvodili Cummings (15) i Borovnjak (13).

Bez previše je očekivanja otputovao Helios na gostovanje kod Hemofarma, trećeplasiranog (12-4) nakon odigranih 16 kola. Slovenska momčad, sa samo tri ostvarene pobjede prikovana na samo dno tablice, u Vršac je doputovala nakon katastrofalnog prošlotjednog poraza u Novom Mestu, tako da se sigurna pobjeda Hemofarma nametala kao "zicer" 17. prvenstvene dionice.

Ipak, nije sve to išlo tako glatko kako su domaćini očekivali. Nakon prve četvrtine Hemofarm je imao tek dva poena prednosti (19:17), na poluvremenu je bilo ne puno većih 42:36, a sa +6 se ušlo i u posljednju četvrtinu. Završilo je na kraju s 80:70 za domaćine, u čijim su redovima najefikasniji bili Joksimović (18) i Marjanović (15). Goste iz Domžala s 19 je poena predvodio Lashkevich.