Krka ima lijek za Tivoli

Ante Jukić • nedjelja, 18.01.2009.

Zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu, košarkaši Krke uspjeli su u gostima svladati Union Olimpiju i izjednačiti se s Ljubljančanima na tablici NLB lige...

Nešto više od 1000 gledatelja privukla je u Tivoli nedjeljna matineja između Union Olimpije i Krke. Zmajčeki su slovenski derbi 17. kola NLB lige dočekali s jednom pobjedom više od svojih gostiju iz Novog Mesta, ali i na krilima euroligaškog slavlja u Berlinu, koji ih je zasigurno napunio dodatnim samopouzdanjem uoči ljubljanske "bitke u podne".

S druge strane, i Krka je dobar dio svoje strategije gradila na toj utakmici Albe i Olimpije. Računali su gosti, naime, na umor domaćina i mogućnost da upravo to bude njihov "forte" u samoj završnici, ako do tada, naravno, uspiju zadržati priključak. Nešto slično u Tivoliju je prošlog vikenda demonstrirala Crvena zvezda, a isti scenarij se, na žalost domaće publike, ponovio i danas.

Nakon 43:36 vodstva Ljubljančana na poluvremenu, gosti su već do isteka treće četvrtine prešli u vodstvo, da bi onda polovinom posljednje dionice otišli na respektabilnih +7 (68:61) i otvorili si put do važne gostujuće pobjede. Iako su, slobodnim bacanjima Golubovića, u 40. minuti došli na samo poen zaostatka (71:72), Zmajčeki nisu uspjeli izbjeći drugi uzastopni domaći poraz u regionalnoj ligi.

Završilo je 77:73 pobjedom Krke, u čijim je redovima najefikasniji bio Petrov, koji je ubacio 18 poena. Po 14 ubačaja dodali su Ingram Jack i Rakočević, dok naš Davor Marcelić nije igrao. Olimpiju je, pak, predvodio već spomenuti Vladimir Golubović, no njegovih 26 poena ipak nije bilo dovoljno.