Novi Amerikanac spasio dan

Bernard Jurišić • subota, 31.01.2009.

Tri mjeseca dugoj seriji poraza na domaćem terenu napokon je došao kraj. Split CO pobijedio je Vojvodinu u 20. kolu NLB lige i tako definitivno skinuo s vrata brige glede izbjegavanja zadnjeg mjesta. Na Gripama su se predstavili novi Amerikanci...

Gripe su konačno vidjele pobjedu. Nakon šest neuspješnih pokušaja u posljednja tri mjeseca (Cibona, Partizan, Hemofarm, Zadar, Budućnost i Crvena zvezda), košarkaši Splita CO pobijedili su Vojvodinu i definitivno se riješili briga oko direktnog ispadanja iz regionalnog natjecanja.

Jako lošom obranom Splićani su otvorili susret, pa ne čudi da su gosti u 4. minuti vodili 8:13. Ipak, do kraja prvog perioda "žuti" su se trgnuli i preokrenuli rezultat u svoju korist. Već u prvoj četvrtini debitirala su dva nova Amerikanca, Jamon Gordon i Michael Lee.

Serijom od 9:0 koju su povukle trice raspoloženog Eddiea Shannona i novopridošlog Gordona, "žuti" odlaze na 46:32 u 17. minuti. Činilo se da bi u tim trenucima mogli prelomiti susret, no obrana im i dalje nije bila na pravoj razini.

Držali su "žuti" prednost (68:54 u 28. minuti) ponajviše zbog puno pogođenih trica (12), no ostali aspekti igre splitske momčadi nisu ni izbliza bili tako dobri. Iskoristili su to gosti da se već rano u posljednjoj četvrtini primaknu, a tri minute do kraja praktično uvedu utakmicu u egal - 85:84.

No, Američka trojka Shannon - Gordon - Lee uspješno je privela utakmicu kraju, pogodili su što je trebalo i povisili agresivnost u obrani u posljednje dvije minute. Split je na kraju posve zasluženo ubilježio sedmu pobjedu.

Od novih Amerikanaca, Jamon Gordon se svidio već na prvi pogled, iako je u uvodu utakmice najavljivao da ga zbog vremenske razlike i pospanosti danas nećemo gledati u najboljem izdanju. Ako još postoji rezervi u njegovoj igri nakon onoga što smo danas vidjeli, možemo unaprijed reći da je Split CO dobio vrlo dobrog igrača. U tandemu sa Shannonom mogao bi biti značajna opasnost za sve protivnike u nastavku sezone.