Bez iznenađenja u Pioniru

Ante Jukić • nedjelja, 01.02.2009.

Sigurnom 78:67 pobjedom nad gostima iz Železnika, košarkaši Partizana još su malo povećali prednost nad Crvenom zvezdom na čelu poretka NLB lige...

Nakon uvjerljivog euroligaškog poraza od Panathinaikosa u Ateni, košarkaši Partizana pobjedničkim su se navikama vratili u regionalnom natjecanju. U posljednjem susretu 20. kola NLB lige, igrači Duška Vujoševića rutinski su savladali FMP, koji je oružje u Pioniru položio praktički već nakon prve četvrtine, okončane s deset poena prednosti (25:15) domaćina.

Do ulaska u posljednjih deset minuta Partizan je bez većih problema održavao prednost od 15-ak poena, a tek je malo opuštanje u samoj završnici omogućilo gostima spuštanje na konačnih 78:67.

Najefikasniji je u pobjedničkim redovima sa 17 poena bio Novica Veličković, dok su po 12 ubačaja dodali Vesely i Lasme. Goste su, pak, predvodili Labović (13) i Protić (12).