Budućnost pala u Sloveniji

Zoran Zdelar • subota, 31.01.2009.

Košarkaši Heliosa iz Domžala uspjeli su u neizvjesnoj utakmici svladati crnogorsku Budućnost...

Košarkaši crnogorske Budućnosti imaju, čini se, poseban ritam ove sezone. Od devetog kola izmjenjuju po tri pobjede i tri poraza, a to je potvrđeno i današnjom utakmicom u Sloveniji protiv objektivno ipak slabijeg Heliosa.

Nakon prvih deset minuta igre Budućnost je pred 1.200 navijača u dvorani u Domžalama imala četiri poena prednosti, ali istim tempom nisu nastavili i u ostatku utakmice. Domaćini su uspjeli prije odlaska na odmor uspjeli smanjiti zaostatak za dva poena, a u drugom poluvremenu i preokrenuti.

U posljednju dionicu utakmicu ulazilo se s izjednačenim rezultatom 60:60. Helios u prvim minutama stiže do 67:60, a Crnogorci uspijevaju najbliže izjednačenju stići u 38. minuti kad zaostaju dva poena, ali u samoj završnici nisu ipak uspjeli preokrenuti.

Najzaslužniji za Heliosovu pobjedu je Nicholas Jacobson s 22 poena, a po 14 poena još su pridodali Alvin Snow i Željko Zagorac. U gostujućim redovima najviše se istaknuo Vladimir Dašić s 20 poena, ali i osam skokova.