Bez čuda u Vršcu

Borna Rupnik • subota, 31.01.2009.

Hemofarm je na svom terenu svladao Zagreb 86:71 i ostao u utrci za prva četiri mjesta u NLB ligi. Mravi su povremeno parirali favoriziranoj momčadi iz Srbije, no za veći je pothvat ipak trebalo nešto više...

Slično kao i na gostovanju kod Partizana, Zagreb je odigrao utakmicu u kojoj nije došao u priliku slaviti, ali je ubilježio prihvatljiv poraz. Hemofarm je u Vršcu ubilježio 15. pobjedu, čime je zadržao svoje dobre izglede za plasman na final four.

Košarkaši iz Trnskog na parket su istrčali bez Jakova Vladovića, Marija Dundovića i Vedrana Morovića, dok je po prvi puta žutom dresu nastupio iskusni Damir Mulaomerović, novo pojačanje pristiglo iz Grčke. Za Hemofarm je zaigrao i bivši Cibos, mađarski centar Marton Bader, koji se prije nekoliko dana pridružio ekipi Stevana Karadžića.

Trice kapetana Krunoslava Simona i još jednog prekaljenog profesionalca, playmakera Vladimira Krstića, donijele su Zagrepčanima vodstvo 10:9 u četvrtoj minuti, no sve je poslije toga pripalo domaćinima. Mulaomerović i Ante Tomić svojim su ubačajima ipak održali rezultatski priključak barem do kraja prve četvrtine (22:19).

U drugoj su se dionici koševima Luke Žorića i Andreja Štimca Mravi držali sve do 25:23, no tada na krilima Badera i Nebojše Joksimovića kreće serija 10:0 Hemofarma. Stvorenu su prednost domaći igrači zadržali do odmora, na kojeg se otišlo s 45:34 na semaforu.

U nastavak susreta ušlo se obostrano nepovezanom igrom, ali je Hemofarm zahvaljujući polaganjima i slobodnim bacanjem Milivoja Božovića ipak nadogradio svoje vodstvo. Razigrani Joksimović, koji je do kraja susreta pogodio pet trica iz isto toliko pokušaja, svojim je poenima u 26. minuti odveo svoju momčad na velikih 63:44 i povratka za Zagreb više nije bilo.

Najbliže što su Mravi došli ikakvom preokretu bili su dalekometni ubačaji početkom posljednje dionice. Međutim, Miljan Pavković s tri trice zaredom Zagrebov zaostatak od samo šest koševa (65:59) ubrzo udvostručuje i ne dopušta neizvjesnu završnicu.

Najbolji pojedinac u redovima Hemofarma, Nebojša Joksimović, postigao je 20 koševa, Miljan Pavković dodao je 13 koševa uz osam asistencija, a Milan Mačvan svojih je 12 poena nadopunio sa sedam skokova. U dobrom se svjetlu predstavio i Marton Bader: upisao je 13 koševa (uz šut 75% za dvicu) i pet skokova.

Mrave su predvodili Ante Tomić (15 koševa, šest skokova) te Kruno Simon i Andrej Štimac s 14, odnosno deset koševa. Damir Mulaomerović odigrao je 22 minute i ubilježio sedam koševa, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Nažalost po našeg predstavnika, Helios je slavio protiv Budućnosti, te Zagreb sada s četiri pobjede i 16 poraza dijeli posljednje mjesto s Vojvodinom.