Slovenci nedorasli Zadru

Branimir Korać • subota, 31.01.2009.

Zadar je uspješno odradio gostovanje u 21. kolu NLB lige u Novom Mestu i pobjedom protiv Krke 78:62 ostao četvrtoplasirana momčad lige. Iako je u svojim redovima imao svega trojicu raspoloženih igrača, pobjeda nije bila upitna niti u jednom trenutku...

Zadrani su u Novo Mesto otputovali s jednim ciljem - uzeti pobjedu. Novi poraz doveo bi ih u tešku situaciju stoga je pobjeda bila imperativ. Na kraju je i ostvarena i to bez puno muke i prilično uvjerljivo 78:62.

Od samog početka susreta Zadar je bio u vodstvu, ali tek sredinom četvrtine uspio se malo odvojiti i povesti 17:12. Domaćin je nakon trice Ingrama 20 sekundi prije kraja smanjio na svega poen zaostatka da bi četiri sekunde prije kraja prve četvrtine Gečevski svojim devetim poenom donio Zadru prednost 21:18 nakon prve četvrtine.

Treba spomenuti i kako je Krka već u ranoj fazi prve četvrtine ostala hendikepirana ozljedom Smiljana Paviča koji je morao napustiti igru ostavivši tako veliku rupu pod košem.

S dvije trice Stipčevića i jednom Johnsona Zadar je na početku druge četvrtine pobjegao na 30:23. Do kraja prvog poluvremena Zadar je bez većih problema održavao prednost i na odmor otišao s vodstvom 41:32.

Najraspoloženiji u prvih 20 minuta bio je Stipčević koji je utrpao 15 poena, a slijedio ga je Juby Johnson s deset. Zadrani su s lakoćom vodili iako je posve izostao učinak Dejana Ivanova koji u osam minuta nije ništa pokazao.

Na samom startu drugog poluvremena Gečevski, Stipčević i Johnson rade seriju 9:0 i Zadar odlazi na najviših 50:32, a u trećoj minuti drugog dijela tricom Shieldsa Krka je prekinula post.

Međutim, ponovilo se ono što smo u zadarskim gostujućim utakmicama već puno puta ove sezone vidjeli. Došlo je do opuštanja i pada u igri, a Krka je to iskoristila i u 28. minuti smanjila na 56:48, ali onda na scenu stupa Juby Johnson i s dvije trice vratio je Zadar na ugodnih plus 14.

U posljednjoj dionici Zadar je samo rutinski čuvao prednost, Krka se uspjela spustiti najviše do devet poena zaostatka nakon čega bi se Zadar ponovno odvojio i kontrolirao situaciju na parketu.

U redovima gostiju istaknuli su se Rok Stipčević s 21 poenom, devet asistencija i sedam skokova, Juby Johnson s 21 poenom (pet trica) i Todor Gečevski s 15 poena i 13 skokova. Kod Krke 18 poena uz sedam skokova ubacio je Richard Shields, a 11 poena uz šest skokova Paul Ingram.