1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 15.03.2009, 20:15 h, HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 8.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Andrija Olujić (Zagreb), Tomislav Kučina (Sveti Ivan Žabno)

Zoran Zdelar • nedjelja, 15.03.2009.

Veliki pobjednički niz Hajduka ipak je zaustavljen u Vinkovcima nakon što su ispustili vodstvo nekoliko minuta prije kraja utakmice. No, zahvaljujući boljem međusobnom omjeru s Dinamom Hajduk je ipak i dalje prvi...

Ivan Babić
46'
2
Mario Kiš
62'

Josip Duvnjak
87'
Stanko Mršić
14
(do 79')
20
Josip Skoko

Ante Miše

Derbi kola nije Hajdukovcima ni pružio priliku da provjeri puls svog protivnika s obzirom da je nad njihovim igračem napravljen oštriji prekršaj nakon svega nekoliko sekundi igre. Srećom, utakmica ipak nije u tolikoj mjeri obilovala prekršajima, već gledatelji mogu biti prilično zadovoljni viđenim nogometom.

U prvih deset minuta igre nijedna momčad nije uspjela opasnije zaprijetiti protivničkim vratima, a u 11. minuti to po prvi puta čine domaćini. No, tada se u sjajnoj situaciji ipak nije najbolje uspio snaći Edin Husić i lijepa prilika za rano vodstvo domaćina je propala. Nekoliko minuta kasnije i Josip Milardović opasno puca iz slobodnog udarca, ali vratar Subašić bez većih poteškoća to brani.

Prvu pravu priliku Splićani bilježe u 17. minuti, kad je njihov najbolji strijelac Nikola Kalinić bio u vrlo dobroj poziciji, ali pogodio je tek vanjsku stranu Burcsine mreže. Nakon te prilike Hajduk je počeo dominirati na terenu te su počeli nizati prilike.

Priliku realizirati propustio je i Drago Gabrić u 23. minuti, no nije nedužna ni Cibalia koja ponovno prijeti preko večeras iznimno raspoloženog Milardovića. U 32. minuti je ponovno izveo slobodni udarac, sjajno je pucao, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored vratnice.

U 34. minuti Hajduk stiže u vodstvo iznimno lijepim pogotkom Nikole Kalinića. Hajdukov golgeter primio je vrlo lijepo loptu koju mu je uputio Josip Skoko, izvrtio je svog čuvara i zatim svladao Burcsu za veliko slavlje otprilike 2.000 svojih navijača u Vinkovcima.

Splićani su do kraja prvog poluvremena imali još nekoliko vrlo lijepih prilika za povećanje vodstva i odlazak na odmor sa znatno ugodnijim vodstvom, ali te su prilike propustili realizirati Ibričić, Tomasov i Kalinić.

Početak drugog poluvremena nije donio mnogo iznenađenja, ali pokazalo se da se Vinkovčani tek zagrijavaju i da će tek krenuti sa svojim naletima.

No, prvu veliku priliku u drugom dijelu ipak stvara Hajduk, kada je Tomasov pobjegao obrani Cibalije, no nakon što se našao sam pred Burcsom puca katastrofalno loše i vinkovački vratar to brani bez ikakvog problema. Splićani su nastavili s dominacijom i stvaranjem prilika, ali pogotka ipak nije bilo. Fantastičnu priliku u 77. minuti imao je Ibričić, koji već i zaobišao vratara, ali ipak nije uspio proći Milardovića koji mu je izbio loptu.

Hajduk se u posljednjih deset minuta malo povukao, Cibalia se razigrala i to im se vratilo na najbolji mogući način. U 88. minuti Danijel Subašić zaista fantastičnom obranom spašava svoje suigrače nakon što je Pavličić pucao, ali minutu kasnije spasa ipak nije bilo.

U 89. minuti Pavličić je izveo slobodan udarac s nekih 25 metara malo iskosa i pronalazi sami gornji lijevi kut Hajdukove mreže za veliko slavlje na stadionu u Vinkovcima i osvojeni bod kojim su uvelike pomogli i Dinamu. No, Hajduk zahvaljujući boljem međusobnom omjeru s Dinamom ipak ostaje i dalje prvi na ljestvici.