Partizan podučio Studente

Vedran Babić • srijeda, 18.03.2009.

Košarkaši Partizana zaključili su regularni dio NLB lige 23. pobjedom u 26. kolu, savladavši u Pioniru Bosnu 86:75...

Pred nešto manje od 1000 gledatelja Duško Vujošević i njegovi igrači uspješno su zatvorili poglavlje regionalne lige uoči Final Foura, koji će se održati upravo u Beogradu, te se polako mogu početi pripremati za veliki izazov - prvu utakmicu četvrtfinala Eurolige protiv aktualnog prvaka Europe CSKA za šest dana u Moskvi.

Što se današnje utakmice tiče, Studenti iz Sarajeva nisu pali bez ispaljenog metka, dapače. Prvu četvrtinu završavaju u plusu (19:14), da bi serijom 13:6 na poluvrijeme otišli s prednošću 41:39.

U početnim minutama nastavka izborili su i najveće vodstvo na utakmici (45:39), ali je nakon toga Partizan pronašao pravu igru te je već do kraja treće četvrtine poveo 65:58. U završnici su domaćini dosegli i rekordnih plus 16 (75:59), ali su gosti do posljednje sirene ipak uspjeli ublažiti poraz. Na kraju, bio je to "još jedan dan u uredu" za vodeću momčad lige. Dan bez mnogo turbulencija.

Stephane Lasme predvodio je Partizan do pobjede s 15 koševa i deset skokova, a pratili su ga Uroš Tripković s 12 i Milenko Tepić s 11. Na vrhu liste strijelaca sarajevske momčadi našla su se tri košarkaša sa po 14 poena (Vučurović, Đorđević, Šehović).

Partizan će, dakle, na Final Four NLB lige ući kao daleko najbolja momčad s čak 23 pobjede i samo tri poraza. Beograđanima su mjeru uzeli jedino gradski rivali Crvena Zvezda (8. kolo) te Zadar (17.) i Cibona (25.). S druge strane, Bosna će natjecanje završiti s 11 pobjeda i 15 poraza.