Nezasluženo neuvjerljiv poraz Splita CO

Bernard Jurišić • četvrtak, 19.03.2009.

Košarkaši Splita CO na tužan su se način oprostili od ovosezonskih nastupa van državnih granica. Na gostovanju kod Hemofarma držali su se ni manje ni više nego - tri minute...

Porazom su se Splićani oprostili od nastupa u ovogodišnjoj regionalnoj ligi. Na gostovanju kod Hemofarma "žuti" nisu uspjeli ostvariti ništa od najavljivanog pokušaja iznenađivanja favorizirane srbijanske momčadi, a izostanak ozlijeđenog Štembergera kao da ih je unaprijed osudio na neuspjeh.

Ravno tri minute držala se splitska momčad u ravnopravnoj borbi sa sudionikom Final Eighta Eurokupa i Final Foura NLB lige. Splitsko vodstvo 4:7 za tren se pretvorilo u domaću prednost od 16:7. No, 12:0 domaćina nije ništa prema onome što će tek zadesiti "žute".

Splićani su se vratili na 16:14 u 7. minuti i činilo se da imaju odgovor na igru domaćina. Međutim, u narednih 7 minuta "žuti" su ostali bez ubačaja, a Hemofarm je istovremeno utrpao 19 i utakmica je već u 14. minuti bila odlučena. Semafor je pokazivao 35:14, a 12 od 19 ubačaja domaćina djelo je Borisova.

Gdje je stao Borisov, nastavio je Savović, pa je dvije minute kasnije bilo i još ružnijih 45:20. Srećom, domaća momčad odlučila je da je to dovoljno i da ostalie 24 minute mogu odraditi s pola snage.

I u takvom omjeru snaga Hemofarm je držao prednost na granici od 20 razlike, a tek je 10 uzastopnih ubačaja Gordona spustilo tu prednost ispod te granice (68:50 u 27. minuti).

U posljednjoj četvrtini domaća je momčad potpuno prikočila, što je omogućilo Splićanima da na kraju dođu do nezasluženo neuvjerljivog poraza od tek -11. Vrkić se raspucao u posljednje dvije minute, a serija od 8:0 Splićane je spustila na "razumnih" 85:74 na kraju.

Split CO je tako ovogodišnje regionalno natjecanje završio s jednom pobjedom manje nego prošle sezone. Za pravi iskorak i neki bolji rezultat "žutih" u ovom natjecanju trebat će pričekati neka bolja vremena. Sad ih čeka prvenstvena bitka da bi se izborili za još jednu sezonu "lagodnog života bez pritiska".