Zadru pobjeda za kraj

Vedran Babić • petak, 20.03.2009.

Teško izborenom pobjedom protiv Vojvodine Zadar je okončao svoju regionalnu priču i može se polako početi okretati novim izazovima - Final Eightu Eurokupa u Torinu te domaćem prvenstvu...

U utakmici bez ikakvog naboja i rezultatskog značaja, Zadar je u dvorani Kreše Ćosića ostvario i maksimalnu 13. pobjedu u NLB ligi na svom parketu, čime je postao jedina momčad kojoj je to pošlo za rukom. Sa 80:71 Zadrani su uzvratili Vojvodini za jedan od presudnih posrtaja u borbi za Final Four, kada su u Novome Sadu u 13. kolu domaći košarkaši upisali jednu od ukupno samo četiri pobjede u natjecanju.

Novosađani su bolje otvorili susret te su protiv pomalo uspavanih Zadrana u 6. minuti poveli 14:9. Domaćin je brzo nadoknadio zaostatak, da bi sa sedam uzastopnih poena vrlo raspoloženog Marka Šutala Vojvodina prvi dio igre zaključila u prednosti - 27:21.

Gosti su se u rezultatskom plusu držali sve do 17. minute, kada Hrvoje Perić pogađa za tek drugo vodstvo svoje momčadi (37:35). Minimalnu prednost Zadru uoči poluvremena donosi Damir Rančić, pa je na semaforu svijetlilo 45:43. Upravo su Perić i Rančić bili najefikasniji u sastavu Zadra u prvih 20 minuta.

Vođena Šutalom i Amerikancem Charronom Fisherom Vojvodina se u samoj završnici poravnate treće četvrtine odlijepila na 61:56, no Zadrani su u prvih šest minuta posljednje četvrtine ograničili goste na svega četiri poena i košem Perića poveli 73:65. Do kraja se Vojvodina više nije uspjela približiti i tu je priči bio kraj.

Perić je zabio 15 koševa za Zadrane, a Gečevski i Farmer po 13, dok su najistaknutiji u dresu Vojvodine bili Fisher s 18 koševa i devet skokova te Šutalo s 15 ubačaja.