Zvezda nagradila Cibonu

Ante Jukić • subota, 21.03.2009.

Poraz Cibone u Domžalama ipak je prošao nekažnjeno. Posrtajem u Podgorici Crvena Zvezda "pogurnula" je Vukove na treće mjesto, dok je sebi već u polufinalu Final Foura priskrbila najtežeg mogućeg protivnika - Partizan...

Pregrubo bi bilo reći da je poraz od Heliosa mogao kompromitirati sve dobro što je Cibona napravila u regionalnoj ligi, no da su kiks u Deželi Zagrepčani pod svaku cijenu trebali izbjeći - stoji. Ipak, "štetu" su u posljednjoj utakmici "regularnog" dijela sezone popravili košarkaši Crvene zvezde, koji su poraženi na gostovanju kod Budućnosti. To znači da će Vukovi u polufinalu Final Foura igrati s Hemofarmom, dok je Zvezda posrtaj u Crnoj Gori platila srazom sa najboljom momčadi regionalne lige - gradskim rivalom Partizanom.

Nakon prvih 20 minuta ništa nije upućivalo na probleme za "crveno-bele" u Podgorici. Na semaforu je svijetlilo 41:29 za goste i izgledalo je kako će to biti njihova rutinska pobjeda, no odlična igra Budućnosti u nastavku režirala je veliku dramu i, u konačnosti, 64:62 slavlje domaćina. Junak oko 2000 navijača bio je Nemanja Gordić, koji je u posljednjoj minuti pogodio tricu pri vodstvu 62:61 beogradske momčadi. Osim čovjeka odluke, iz redova Budućnosti moramo izdvojiti Šehovića (16) i Micova (15), dok su Zvezdu predvodili Bakić (16) i Kikanović (13).

I dok Crvenoj zvezdi tek predstoji ono najvažnije, borba za naslov na beogradskom Final Fouru, međusobnim dvobojem u Novom Mestu Krka i FMP zaključili su svoj nastup u regionalnoj ligi. Rezultatom 86:72 slavili su domaćini, kojima je ovo bila deveta pobjeda u sezoni. FMP ih je, pak, skupio jednu više.

U ne pretjerano "nabrijanoj" utakmici, lišenoj svakog rezultatskog imperativa, Krka je kontrolirala situaciju od prve do zadnje minute. Na poluvrijeme su domaćini otišli s +9 (47:38), a sve dvojbe oko pobjednika otklonili su u trećoj četvrtini, nakon koje je njihova prednost narasla na petnaest poena (66:51). Završnih deset minuta ponudilo je nešto opušteniji pristup slovenske momčadi, tako da je FMP uspio malo kozmetički uljepšati poraz.

U konačnih 86:72 najviše su poena u pobjedničkim redovima upisali Petrov (17), Balažič (15) i Essington Shields (15), a dobru je partiju pružio i naš Davor Marcelić, koji je uknjižio 13 ubačaja. Goste iz Železnika predvodili su Labović (20), Raduljica (17) i Protić (16).