Strasbourg neočekivano lako

Goran Markuš • srijeda, 25.03.2009.

Sjajni Strasbourg konstantnom i potpuno smirenom igrom neočekivano lako upisao je 14. ovosezonsku pobjedu protiv direktnog protivnika za treće mjesto u LNB ligi, Chorale Roanne...

Dolazak druge najveće gostujuće napasti u Strasbourg za domaćine zasigurno nije bila ugodna vijest, no sjajnom i konstantnom igrom uspjeli su svladati otpor gostiju i upisati osmu domaću odnosno 14. ovosezonsku pobjedu koja ih izjednačava sa Le Mansom na četvrtoj poziciji sa tek bodom zaostatka upravo za sinoćnjim protivnikom, Chorale Roanne.

Očekivano, tijekom uvodnih deset minuta igralo se potpuno izjednačeno da bi na leđima odličnog dvojca Brion Rush (19 poena) - Sacha Giffa (15 poena) domaćin puno bolje ušao u drugu četvrtinu što rezultira sa solidnih +5 na poluvremenu.

Međutim, pravi šok za Roanne tek se spremao. Naime, kombinacija odlične obrane domaćina i katastrofalne četvrtine za dvojac Curtis Sumpter (15 poena, 5 skokova) - Chris Monroe (15 poena) rezultira sa tek osam poena gostiju u narednih deset minuta i ulaskom u posljednju četvrtinu sa velikih 17 poena razlike.

Tijekom završnih deset minuta domaćini su imali samo jedan cilj - mirno privesti susret kraju. Bez većih problema u tome su i uspjeli i sa 86:69 upisali su veliku 14. ovosezonsku pobjedu. Sljedeći susret LNB lige na rasporedu je već ovog petka.