Propao strašan povratak Reala

Bernard Jurišić • utorak, 24.03.2009.

Na krilima odličnog Nikole Vujčića, Olympiacos je ostvario početnu prednost u četvrtfinalnoj seriji košarkaške Eurolige. Naš je reprezentativac u prvoj čevrtini bio neriješiva zagonetka za madridski Real, kojemu je na kraju propala rijetko viđena serija...

Olympiacos je pobijedio Real 88:79 i poveo 1-0 u seriji do tri pobjede u četvrtfinalu Eurolige. Konačni rezultat ne dočarava sva uzbuđenja kojima je svjedočilo 12.000 navijača grčke momčadi i 40 odličnih minuta punih preokreta i dobrih poteza na obje strane.

"Djeca Pireja" utakmicu su otvorila s brzih 7:0, a Nikola Vujčić bio je neriješiva zagonetka za Realovu momčad. Naš je reprezentativac postigao 10 od prvih 13 poena svoje momčadi, a prvu četvrtinu završio je s čak 13 ubačaja. Najviše zahvaljujući njemu, već na kraju prve četvrtine Olympiacos je imao +10 (26:16).

Grčka je momčad nastavila "mljeti" i u prvoj polovici druge četvrtine, a kad je Vujčiću ruku dao i Papaloukas, brzo se otišlo na velikih 46:28. Činilo se da je Real razbijen, no ono pravo tek se trebalo dogoditi.

Tri minute druge četvrtine i četiri u trećoj Olympiacos nije uspio zabiti koš. S druge strane, Real je "rešetao" domaći obruč i serijom od 22:0 preuzeo vodstvo - 46:50. Ni tu nije stalo, serija se produžila na čak 27:1 u 8 minuta, pa je na sredini treće četvrtine Real otišao na +8 (47:55).

Olympiacos se uspio probuditi i vratiti na 53:55, a posljednje vodstvo Madriđani su imali u 32. minuti (63:66). S nekoliko dobrih obrambenih reakcija, lakim poenima Vujčića i s dvije teške trice Vasilopoulosa, "crveni" su otišli na 80:71 dvije minute prije kraja i pobjednik je bio riješen.

Nikola Vujčić bio je prvo ime susreta s 19 poena (šut 8/9), 5 skokova i 4 asistencije, a sjajan je bio i Theo Papaloukas s 13 poena i čak 13 asistencija, čime je izjednačio rekord u euroligaškom doigravanju. Kod Reala je najbolji bio Felipe Reyes s 14 poena i 7 skokova, dok je Marko Tomas utakmicu odgledao s klupe.