Real - Olympiacos: Sjajno otvaranje održalo Madriđane

Bernard Jurišić • utorak, 31.03.2009.

Real je pobijedio Olympiacos 71:63 u trećoj utakmici četvrtfinalne serije i produžio nadu u plasman na Final Four. Sjajno otvaranje "kraljevskog kluba" gurnulo ih je u prednost koju su održali da završnice...

Real je ostao "na životu" nakon treće utakmice četvrtfinala Eurolige protiv Olympiacosa. Zahvaljujući sjajnom otvaranju susreta "kraljevski klub" je izborio četvrtu utakmicu u Madridu u četvrtak i prigodu da seriju vrati na odlučni dvoboj u Pireju narednog tjedna.

Olympiacos je odigrao najlošije prvo poluvrijeme ove sezone. Real je otvorio utakmicu s 11:0, a "crveni" su prvi koš postigli u 4. minuti. Nakon 8 minuta igre na semaforu je svijetlilo nevjerojatnih 22:4, a Olympiacos je izgledao potpuno razbijeno.

Drugu četvrtinu domaćini otvaraju još bolje, a ovog puta su grčku momčad bez ubačaja držali čak 6 minuta. Startnom serijom od 10:0 otišli su na 33:12, a grčki trener Yannakis već je prije kraja poluvremena izrotirao svih 12 rasploživih igrača. No, dobitnu kombinaciju nije pronašao. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 37:20, uz samo 20 poena skupe grčke momčadi.

Poluvrijeme je ipak donijelo kakvu-takvu konsolidaciju Olympiacosa, pa su se približili na 47:36. Više poena zabili su u trećoj četvrtini nego u obje prve dvije zajedno.

Pritisak je nastavljen i u posljednjem periodu igre, kad je stao šut Reala, a gosti se približili na 57:51. No, promašili su tri uzastopna napada za ulazak u potpuni egal, a sjajni Realov tandem Reyes - Bullock riješio je priču na drugoj strani terena. Real je otišao na 65:54 dvije minute prije kraja i priča je završena.

Prvo ime susreta bio je Felipe Reyes s 19 poena, 9 skokova, 5 osvojenih lopti i 4 asistencije, Bullock je dodao 22 ubačaja. Kod Olympiacosa je Bourousis bio dvostruko-dvostruk (17 poena - 10 skokova), no ostatak momčadi je potpuno zakazao.

Nikola Vujčić je počeo susret i odigrao 8 minuta (2 poena, 1 skok), no zbog ozljede kuka zbog koje nije trenirao nekoliko dana trener ga je poštedio napora i čuvao za četvrti susret. I Marko Tomas na parketu je bio 8 minuta i ubilježio 2 skoka.

Četvrti susret na rasporedu je u istoj dvorani u četvrtak.