Barcelona - Tau: Umor i Tau jači od Barce

Branimir Korać • utorak, 24.03.2009.

Prvi četvrtfinalni dvoboj između Barcelone i Tau Ceramice u Palau Blaugrani pripao je gostima iz Vitorije. Imao je Tau tijekom cijelog susreta prednost i na kraju je zasluženo slavio 84:75...

Četiri produžetka koja su u nedjelju igrali na gostovanju u Manresi, ostavili su traga na momčadi Barcelone. U prvom susretu četvrtfinala Eurolige ugostili su ionako vrlo neugodnu i jaku Tau Ceramicu koja je iskoristila taj umor i bez većih problema stigla do pobjede.

Za razliku od Barcelone koja je iskoristila maksimalno svoje glavne igrače u nedjelju, Tau je imao lagan posao protiv Joventuta u prvenstvu i mogao je sačuvati nositelje igre. Na kraju je ta svježina igrača bila presudna.

Gosti su krenuli odlično u utakmicu i serijom 12:2 već u sedmoj minuti imali su osjetnih 19:8. U osmoj minuti bilo je i plus 13 da bi do kraja prve četvrtine Vazquez i Basile kreirali seriju 7:0 za smanjenje na 24:18.

S tri vezane trice Rakočevića, Ilievskog i Teletovića na samom početku druge četvrtine Tau Ceramica je pobjegla na 33:18 i do same završnice prvog poluvremena održavao dvoznamenkastu prednost.

U drugom poluvremenu domaćin je uložio dosta truda kako bi se vratio u utakmicu i tek u završnici posljednje dionice uspio je zaprijetiti smanjivši na 77:72. Uslijedila je trica Prigionija, promašaj Lakoviča i polaganje McDonalda što je označilo i kraj nadanja za domaćina. Tau je na kraju odnio pobjedu 84:75 i poveo u seriji 1-0.

Kod gostiju najistaknutiji bili su Pablo Prigioni sa 17 poena, osam asistencija i pet skokova te Igor Rakočević s 15 poena. Stanko Barać nije ulazio u igru. Kod Barcelone 17 poena ubacio je Juan Carlos Navarro, a 14 poena uz 13 skokova Ersan Ilyasova.