Vujčić spasio prednost Olympiacosa

Bernard Jurišić • četvrtak, 26.03.2009.

Nikola Vujčić još je jednom bio ključna figura pobjede Olympiacosa. U drugoj utakmici četvrtfinalne serije, naš je košarkaš u posljednje dvije minute odradio sjajan posao, sačuvavši pobjedu svoje momčadi i odvevši je do prednosti od 2-0...

Olympiacos je odradio posao u Pireju, a četvrtfinalna serija do tri pobjede seli se u Madrid s velikom prednošću grčkog Euroligaša od 2-0. U još jednom žestokom okršaju pred 14.000 navijača grčke momčadi, Olympiacos je slavio, iako je i ovog puta prednost morao spašavati u samoj završnici.

Početak je bio različit od onog prije 48 sati, kad je Olympiacos došao do brze prednosti. Prvo poluvrijeme nudilo je izjednačenost, s najvećih +6 "crvenih" (25:19) u 13. minuti, koje su Madriđani preokrenuli u 31:32. Papaloukas i Vujčić ipak su na poluvremenu osigurali prednost svojoj momčadi, iako minimalnu - 38:36.

Početak treće četvrtine pripao je Printezisu, koji je povukao grčku momčad do 47:40 u 25. minuti. Uslijedilo je nekoliko minuta euforije domaćina nošenih pjesmom svojih bučnih navijača, a s četiri uzastopna poena Vujčić je postavio 54:41 tri minute prije kraja treće četvrtine. Činilo se da je domaćin prelomio susret, no Real se nije s tim složio.

"Kraljevski klub" je postavio čvrstu zonu u zadnjoj četvrtini, a pri 61:55 u 32. minuti Papaloukas je zaradio četvrtu osobnu. Američki tandem graditelja igre Pargo - Greer nije se snalazio protiv zonske obrane, a kad se raspoloženom Reyesu priključio i Louis Bullock s 8 uzastopnih poena, Real je stigao na minimalnih 70:69, tri minute prije kraja.

Tada na scenu stupa - Nikola Vujčić. Najprije je sjajnom asistencijom "otvorio" Printezisa, zatim zaustavio Reyesa i dohvatio važnu obrambenu loptu, te sve začinio ubačajem za 74:69. Pola minute prije kraja pogodio je i slobodno bacanje za 75:71, što je bilo dovoljno za drugu pobjedu Olympiacosa i veliko slavlje u dvorani Mira i prijateljstva.

"Vujo" je utakmicu završio s 14 poena, 3 skoka i 3 asistencije za 26 minuta na parketu. Najefikasniji je u momčadi pobjednika bio Greer s 21 poenom, Papaloukas je dodao 12 poena i 4 asistencije. Kod Reala su odskakali Reyes (23 poena, 9 skokova) i Bullock (22 poena), no nisu bili dovoljni za izbjegavanje drugog poraza u dva dana. Marko Tomas za šest je minuta ubilježio 2 poena i jedan skok.

Serija se iz Pireja seli u Madrid, gdje će 31. ožujka Real tražiti pobjedu kako bi ostao u igri za odlazak na Final Four u Berlinu.