PAO - Siena: Montepaschi senzacionalno!

Vedran Babić • četvrtak, 26.03.2009.

Montepaschi je u grotlu atenske O.A.K.A Arene izvršio senzacionalni preokret i stigao do vrijedne pobjede nad Panathinaikosom uoči preseljenja serije u Sienu...

Pred nanovo do kraja ispunjenim tribinama (18 tisuća navijača), u 27. minuti utakmice Šarunas Jasikevičius pogodio je tricu za rekordnu prednost Panathinaikosa 58:42, da bi fantastičnim preokretom košarkaši Montepaschija s 84:79 poravnali rezultat u seriji na 1:1. Prednost je sada u potpunosti na strani Talijana, koji idućeg tjedna u Sieni imaju priliku s dvije pobjede otputovati na Final Four.

Nakon uvodnih 8:3 za domaćina, Montepaschi je u posljednjim trenucima prve četvrtine poveo s 24:18, no serijom 12:2 Panathinaikos je polovicom druge četvrtine preokrenuo na 36:29 i sačuvao prednost do odmora (43:38).

U već spomenutoj 27. minuti Jasikevičius je pogodio za 58:42, ali kao i prije dva dana Montepaschi je odmah uzvratio i već do kraja četvrtine smanjio na svega 61:55.

Preokret se nastavio i upotpunio u posljednjoj četvrtini, kada je Montepaschi na tri minute prije kraja košem Rimantasa Kaukenasa poveo 75:70. Do kraja su se Grci u samoj završnici primaknuli na tri koša (79:82), ali je mirna ruka najboljeg gostujućeg strijelca Terrella McIntyrea s crte slobodnih bacanja postavila konačnih 84:79.

Upravo je McIntyre opravdao status najboljeg strijelca svoje momčadi u Euroligi, ubacivši 24 poena, dok je dva manje postigao Kaukenas. Interesantno je da su jedino dvojica spomenutih bila dvoznamenkasti u redovima pobjednika. Kod domaćih, Mike Batiste ubacio je 16, a Drew Nicholas i Nikola Peković po 13 koševa.

U oba sastava zaigrale su i ključne karike koje su propustile prvi susret zbog ozljeda. Za Panathinaikos Dimitris Diamantidis je zabio dva poena, a na suprotnoj strani Kšištof Lavrinovič devet.