CSKA - Partizan: Rusi bolji u tko manje

Bernard Jurišić • utorak, 24.03.2009.

Aktualni prvak Europe, košarkaši ruskog CSKA, stvorili su početnu prednost u četvrtfinalnom okršaju do tri pobjede protiv beogradskog Partizana. U utakmici u kojoj su obje momčadi zajedno postigle jedva stotinjak poena, CSKA je slavio "na mišiće"...

CSKA je poveo 1-0 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv Partizana. U Moskvi je pred oko 5.000 gledatelja odigrana utakmica za zaborav, u kojoj su obje momčadi kombinirano postigle tek 103 poena. Da, obrane su bile čvrste, ali napad je na obje strane bio - katastrofalan.

Fascinantan je podatak da je Partizan na kraju prve četvrtine ubilježio slovima i brojkom - tri (3) poena. Prvi ubačaj za dva poena postigli su tek sredinom druge četvrtine, a CSKA je praktično u početnih pet minuta utakmice riješio susret. Tek u samom početku vidjela se kvalitativna razlika između ove dvije momčadi, ostalih 35 igralo se ravnopravno - na konstantnih desetak poena prednosti ruske momčadi.

Sredinom treće četvrtine CSKA je poveo 40:25, no nisu "Rusi" uspjeli prelomiti susret. Partizan se spustio na 45:38, imao je Tepić otvoren šut za tri poena koji je utakmicu mogao odvesti u gustu završnicu. No, promašio je, domaćini su na drugoj strani poentirali i pobjednik je bio odlučen.

U utakmici u kojoj je CSKA trice šutirao 2/22, najefikasniji igrač utakmice bio je Lorbek sa 16 poena. Pratio ga je vrlo dobri Hrjapa s 8 poena, 10 skokova i 4 asistencije, dok je naš Zoran Planinić utakmicu završio s 3 poena i 3 skoka za 11 minuta. Kod Partizana je najefikasniji bio Tripković s 12 poena.

Drugi susret igra se u četvrtak u Moskvi, nakon čega se serija seli u Beograd.