Reggina 0:2 Udinese
Udinese

Udineseu igra živaca

Ivana Spahija • nedjelja, 12.04.2009.

U posljednjoj utakmici 31. kola Serie A, nogometaši Udinesea došli su do sva tri boda na gostovanju u Reggio Calabriji kod Reggine. Iako su utakmicu, koja se pretvorila u pravu igru živaca, obilježila dva crvena kartona domaćina te po jedan neiskorišten jedanaesterac sa svake strane, koncentriranom završnicom gosti iz Udina uspjeli su doći do pobjede...

Nogometaši Udinesea prilično su se namučili na gostovanju kod posljednje momčadi lige, Reggine. Domaćini su tijekom gotovo čitavog susreta pružali dobar otpor, unatoč brojčanom manjku od čak dva igrača. Nakon relativno mirnog prvog poluvremena, na terenu stadiona Oreste Granillo prvi put je zaiskrilo u 55. minuti, kada je Lanzaro napravio prekršaj nad Florom Floresom u prostoru Reggine, na što je sudac domaćem braniču dodijelio žuti karton i pokazao na bijelu točku.

Lanzaro je odmah nakon toga zaradio i crveni karton zbog protestiranja, ali je živce izgubio i izvođač najstrože kazne za Udinese, Domizzi, i loptu je poslao visoko iznad gola domaćina. Reggina je u 62. minuti ostala s devet igrača na terenu, ovaj put je ranije u svlačionicu morao Barilla. Unatoč tome, gosti i dalje nisu mogli do pogotka, iako je u 74. minuti Floro Flores pogodio gredu gola Reggine.

U 81. minuti sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, ovaj put za domaćine, i to zbog prekršaja Lukovića nad Vigianijem, ali niti domaćini nisu uspjeli realizirati najstrožu kaznu, udarac Brienze s bijele točke uspio je obraniti Handanović. Reggina je pod navalom gostiju pala tek u samoj završnici, kada je Floro Flores pogocima u 85., odnosno 91. minuti postavio rezultat na konačnih 2:0 za teško iščupanu pobjedu Udinesea koja ga stavlja na 13. mjesto na ljestvici. Reggina i dalje ostaje posljednja sa sve manje šanse za opstanak u prvoj ligi.