1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 17.05.2009, 16:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Novoselnik (Belišće), Mergeduš (Nova Gradiška)

Bernard Jurišić • nedjelja, 17.05.2009.

Iako su vjerojatno izgubili utrku za oba trofeja, nogometaši Hajduka nisu izgubili podršku svojih najvjernijih navijača. Gotovo 4.000 skupilo ih se na susjedskom okršaju protiv Šibenika, u kojemu je Nikola Kalinić napokon prekinuo svoj golgeterski post...

Dario Jertec
81'
Ivan Elez
46'
28
Alen Zoričić
66'
17
Antonio Jakoliš
80'
Ivica Kalinić

Nogometaši Hajduka prekinuli su "mini-seriju" od dva prvenstvena poraza pobjedom protiv Šibenika. U 90 minuta "bili" su potpuno nadigrali gotovo nezainteresirane Šibenčane, koji praktično nisu ugrozili Subašićeva vrata.

Sunčano vrijeme usporilo je ritam otvaranja utakmice, pa se na prvo uzbuđenje čekalo 18 minuta. Šerić je ubacio loptu s lijevog boka, Kalinić idealno primirio loptu Ibričiću u srcu kaznenog prostora, no umjesto mreže, Hajdukova "desetka" pogađa obrambenog igrača gostiju.

Vezane vijesti

Ta je akcija najavila splitsko vodstvo. U 25. minuti Ibričić je pokazao da je ipak bolji asistent nego realizator. Ubacio je loptu svom reprezentativnom kolegi Borisu Pandži, koji glavom plasira loptu u mrežu za vodstvo domaćih.

U 29. minuti Splićani su tražili jedanaesterac zbog igranja rukom Celišćaka u svom kaznenom prostoru, a osječki sudac Batinić na svoja je pleća primio svu silu uvreda koju su frustrirani splitski navijači namijenili i njemu, ali i njegovim kolegama koji su Hajduku sudili u minulim utakmicama.

Novom pogotku Hajduka prethodio je još jedan promašaj Ibričića, koji nije iskoristio odlično proigravanje Rossa. U posljednjoj minuti prvog dijela Gabrić je proigrao Nikolu Kalinića, koji pogotkom s desetak metara konačno skida golgeterski post koji je trajao od Vinkovaca prije dva mjeseca.

Hajduk je tim pogotkom sve riješio, pa je bilo jasno da će drugo poluvrijeme u toplom splitskom poslijepodnevu biti čisto odrađivanje posla. Prave igre više i nije bilo, pa se publika zabavljala i pjevala kao da slavi osvajanje trofeja.

Orila se pjesma s poljudskih tribina, pjevale su se ode Hajduku, spominjao Dinamo i suci, podržavao Zadar u borbi za opstanak, a Torcidaši sa sjeverne tribine nasmijavali su ostatak tribina u drugom poluvremenu sprdanjem i hukanjem, kojim su pokazali što misle o kaznama za rasizam u društvu koje ima gomilu većih i težih problema od rasizma. Zabava i dobra atmosfera potrajale su na poljudskim tribinama do posljednjih trenutaka, kad su navijači još jednim pljeskom nagradili svoje igrače i porukom "Kup je naš!"

Hajduk je tako pobjedom protiv Šibenika i pljeskom s tribina podignuo atmosferu uoči završnice sezone. Po prvi put je od početka zaigrao veteran Giovani Rosso, a u drugom poluvremenu službeni debi u splitskom dresu dočekao je i Mario Brkljača.