1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 17.05.2009, 16:30 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 350
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Robi Kezele (Rijeka)

Mario Lešković • nedjelja, 17.05.2009.

U Zaprešiću solidna utakmica. Unatoč vrućem i sparnom vremenu, malobrojni gledatelji mogli su vidjeti četiri pogotka, uklizavanja Interovih napadača Boseca i Dodoa, a bodom su na kraju zadovoljni jedni i drugi...

Mario Rašić
62'
9
Bernard Gulić
82'
17
Silvio Cavrić
82'
Marko Rašo
71'
11
Marin Batur
76'
3
Erdžan Bečiri
81'
Dalibor Zebić

Napokon smo u Zaprešiću vidjeli solidnu utakmicu. Iako je uoči početka vremenska prognoza davala do znanja da bi igrači mogli malo tankirati utakmicu jer je temperatura bila idealna samo za gledanje uz mali ekran, a tako su se i ponijeli zaprešički navijači i simpatizeri. Naime, na stadioni su bili samo oni najzagriženiji Interovci, a ostali su iskoristili popodne za neku laganu šetnju ili su se pripremali za feštu u Maksimiru.

Što se tiče nogometa, za Inter je sve krenulo savršeno. U 30. minuti svoj prvoligaški prvijenac postigao je mladi Bosec koji je na dodavanje kolege iz napada Dodoa prebacio Zadrovog vratara za vodstvo Intera.

Do poluvremena Inter je imao još nekoliko poluprilika, ali ipak nisu uspjeli udvostručiti svoje vodstvo.

U nastavku sasvim druga priča. Interovi igrači kao da su zaspali u pauzi, pa su na terenu stajali kao grogirani. Bosec i Dodo su se očito potrošili u prvom dijelu i nisu više mogli pritiskati zadnju liniju Zadra kao što su radili dok su imali snage.

Nakon izjednačujućeg pogotka Župana iz slobodnog udarca kojim je iznenadio Delača, Zadar je malo došao do daha, pa je tako i došao do vodstva u 76. minuti pogotkom Šaranovića nakon pogreške Interove zadnje linije.

Ne možemo se oteti dojmu da je Zadar iz samo dva precizna udarca u okvir postigao dva pogotka i time pokazao veliki postotak realizacije. Kada je već bio očajan, trener Intera Perković, zamjenama u 82. minuti kada su ušli Cavrić i Gulić bacio je sve karte na napad.

To mu se i isplatilo u 90. minuti kada Gulić namješta slobodni udarac na kojih 30 metara od Zadrova gola i pogađa za bod. Bio je to više udarac iz očaja, ali lopta je ipak odsjela na pravom mjestu.

Tim golom Inter ipak nije dozvolio Zadru da dođe do prve ovosezonske pobjede, a Zadru je taj bod osigurao da i sljedeće sezone igraju u prvoj ligi. Vuk sit, a ovce na broju, bio bi zaključak nakon ove zanimljive utakmice.