1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 02.08.2009, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 0
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Krmar (Zagreb), Ambrinac (Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 02.08.2009.

Nula na tribinama, nula na bodovnom kontu. Hajduk je danas doživio težak poraz od Zadra pred praznim poljudskim tribinama. Zadrani su skresali hajdučka krila uoči Žiline, ali i razotkrili sve limite ove preplaćene Hajdukove momčadi. Ante Miše nakon utakmice podnio je neopozivu ostavku...

Rafael Paraiba
54'
Marin Kurtin
68'
14
Ivan Ćurjurić
74'
7
Ferdo Milin
86'
Dalibor Zebić

Hajdukov trener Ante Miše očekivao je od svojih igrača korak naprijed u odnosu na predstavu u Žilini. U prvih 45 minuta njegova momčad ne da nije napravila korak naprijed, nego je otišla barem dva unatrag. Jako loša predstava, sterilna, nemaštovita, neefikasna. Iako su u sastavu bila obojica "fantazista" Ibričić i Cernat, ništa to nije donijelo u Hajdukovoj igri protiv Zadrova "bunkera".

Jednom je Smoje zaprijetio nakon kornera glavom, jednom Cernat za trenutak pobjegao pokupivši jednu "ničiju loptu" i asistirao Gabriću na desnom boku, no ovaj nije precizan. Ništa više od toga Hajduk u prvih 45 minuta nije pokazao, a Zadar je u 33. minuti mogao i povesti da je Ljubičićev udarac s ruba kaznenog prostora bio precizniji. Bila je to totalna nula i na tribinama i na travnjaku.

U drugom dijelu Miše je zamijenio Cernata Tičinovićem, no ništa tim potezom nije dobio. U 48. minuti Vukušić je loše pucao glavom s pet metara i to je apsolutno sve što smo od Hajduka vidjeli do kraja.

Zadar je u nastavku postigao pobjednički pogodak, a mogao je potpuno unakaziti svoje domaćine. Briljirao je Marin Ljubičić, koji je prošle sezone "presudio" Goranu Vučeviću, a večeras i Anti Miši.

U 68. minuti Ljubičić je povukao kontru i pravovremeno uposlio Edina Šaranovića u srcu kaznenog prostora. Šaranović je lako matirao Subašića za 0:1, ali Hajdukove muke tek su počele.

Kako su svim silama krenuli spasiti što se spasiti da, Hajdukovci su ostavili ogroman prostor iza svojih leđa. Ljubičić je dijelio lopte prema naprijed i samo su neprecizni Šaranović i raspoloženi Subašić krivci što Zadar večeras nije slavio i uvjerljivije. Dvaput je Šaranović izlazio "oči u oči" sa Subašićem, no nije ga više uspio nadmudriti.

Zadar je tako potpuno zasluženo odnio tri boda s Poljuda, štoviše - rezultatski je to moglo biti i puno uvjerljivije. Hajduk je u gadnim problemima, a sezona jedva da je počela...