Bundesliga, 2. kolo, 15.08.2009, 18:30 h
Köln
Köln 1:3 Wolfsburg
Wolfsburg

Borna Rupnik • subota, 15.08.2009.

Zvonimir Soldo vjerojatno nije mogao ni sanjati rasplet prva dva bundesligaška kola na klupi Kölna. Upisao je dva poraza - od respektabilnih protivnika, no oba su puta odlučujući pogodak postigli njegovi igrači, skrenuvši loptu u vlastitu mrežu..

Köln je svoju domaću premijeru u novoj sezoni imao protiv aktualnih prvaka, momčadi Wolfsburga, i hrabro su upustio u nadigravanje s nogometašima Armina Veha, koji je na teren poslao svoju trojku Misimović - Džeko - Grafite. S druge strane, prepuni je stadion pozdravljao svaku akciju svog junaka, povratnika Lukasa Podolskog.

Wolfsburg je u početku uglavnom pokušavao graditi igru, dok se Köln orijentirao na protunapade i polako preuzimao inicijativu. Ipak, sjajnom se akcijom u 28. minuti istaknuo Karim Ziani, ali odmah je uzvratio Youssuf Mohamad, premda bi bilo bolje da je nesebično poslužio Podolskog. U posljednjim minutama prvog dijela gosti su stisnuli svoje protivnike, no Grafite i Gentner nisu kapitalizirali premoć.

Samo četiri minute nakon što se ponovno krenulo s centra, igrači Zvonimira Solde stekli su prednost zahvaljujući brzoj reakciji Fabricea Ehreta ispred vratara Diega Benaglia. No, Wolfsburg se nije predavao.

Zaredalo se nekoliko prilika pred vratima Faryda Mondragona, ali Köln nije popuštao, dok je u 68. minuti je Podolski zamalo povisio na 2:0. Ipak, izjednačenje je visilo u zraku, a u takvim situacijama najviše treba paziti na Edina Džeku. Domaća obrana to nije činila, napadač Bosne i Hercegovine ostao je sam na drugoj stativi i pospremio Rietherovu loptu u mrežu za 1:1.

A u prvom sljedećem napadu Wolfsburga novi je centaršut iza leđa svog vratara glavom skrenuo Pierre Wome. Köln je u trenu pao u rezultatski minus i tu je priči bio kraj. Posljednjih petnaestak minuta bilo je samo pitanje hoće li prvaci postići još koji pogodak, a za to se svojim prvijencem pobrinuo Obafemi Martins.

Podsjetimo, Köln je u prvom kolu poražen u Dortmundu, a strijelac autogola, jedinog pogotka na susretu, bio je Matip.