1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3.500
Suci: Križarić (Čakovec), Grgić (Osijek), Sabljak (Požega)

Ante Jukić • subota, 15.08.2009.

Premda konačnih 1:0 to neće sugerirati, Cibalia je u potpunosti nadigrala Rijeku i zasluženo došla do nova tri boda. Utakmicu na stadionu uz Bosut presudio je velemajstorski pogodak Tomislava Pavličića...

Tomislav Radotić
46'
25
Ivan Baraban
56'
28
Tomislav Mazalović
77'

Johann Smith
65'
Robert Rubčić

Poznata teza o promašenim prilikama i kazni nije se obistinila večeras u Vinkovcima. Iako su zapucali "mali milijun" šansi, domaćini su dohvatili sva tri boda, zahvaljujući sjajnom pogotku Tomislava Pavličića iz 59. minute. Veznjak nebesko-plavih s 20-ak je metara, iz slobodnog udarca, očistio "paučinu" iz rašlji Manceova gola, te, tako, osigurao sebi i suigračima treću prvenstvenu pobjedu.

Prvo poluvrijeme bilo je jedno od boljih koje su nogometaši Cibalije odigrali u bližoj povijesti, no rezultat na semaforu nije to pokazivao. Igrali su Vinkovčani gotovo 45 minuta "viktoriju" na vrata Mancea, prilike pred riječkom "jedinicom" redale su se sa svih strana, i zaista je pravo čudo kako se niti jedna lopta nije zakoprcala u mreži južnog gola vinkovačkog stadiona.

Najbolju od svih prilika, onu koju je, zaista, i uz najbolju volju teško ne iskoristiti prokockao je u 16. minuti Malčić, koji je sa samo nekoliko metara uspio glavom promašiti nebranjena vrata gostiju, i to posve neometan. Samo dvije minute prije te kolosalne prilike Malčića, vodstvo domaćinima propustio je donijeti Kresinger, a pred sam kraj poluvremena zabilježili smo i zicer Pavličića, kojega je u situaciji "1 na 1" razoružao Mance, uvjerljivo najbolji igrač Riječana u prvom poluvremenu. Zapravo, nije Mance bio toliko dobar, koliko su svi njegovi suigrači, izuzev djelomice Štroka i Fernandeza, bili sterilni i bezidejni. Ipak, na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, pravom malom premijom za goste s Kantride.

I u drugom poluvremenu domaćini su bili bolja momčad na travnjaku, iako njihova dominacija u nastavku nije proizvela toliko izglednih prilika. No, ispostavilo se na kraju da igračima Stanka Mršića nije trebala niti jedna - ovog puta bio je dovoljan trenutak inspiracije Tomislava Pavličića.