1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Stadion Kantrida, Rijeka, gledatelja: 250
Suci: Marko Matoc (Zaprešić) , Vlado Crnolatac (Petrinja), Danijel Munić (Bregana)

Matej Milanović • subota, 15.08.2009.

Varteks je na Kantridi protiv Istre 1961 uspješno nastavio niz nepobjedivosti i došao do druge pobjede. Iako su Puljani odigrali bolje nego u dosadašnjim susretima, bodova ih je u konačnici stajala pogreška Bodrušića...

Ševko Okić
72'
Andrija Balajić
64'
27
Ivan Conjar
83'
9
Ivan Jolić
85'
Dražen Besek

Istra 1961 i Varteks igrali su pred manje od 300 gledatelja svoj susret četvrtog kola 1. HNL. Razlog tome je što su Puljani ponovno morali igrati domaći susret na Kantridi i samim time ostali bez domaće atmosfere.

To ih nije spriječilo da odigraju bolje nego do sada, no nedovoljno za bodove. Krenuli su agresivno Istrani i imali nekoliko prilika, ali nisu postigli pogodak na početku i to im se brzo osvetilo.

U 31. minuti Dario Bodrušić je izgubio loptu. U akciji koja je uslijedila Miljenko Mumlek ubacio je u šesnaesterac gdje je Andrej Vuk iz golmanskog prostora pogodio mrežu za 1:0 Varteksa. Do kraja prvog dijela još su jednom u prilici bili gosti, no Goran Mujanović je promašio vrata iz dobre pozicije.

Prve minute u dresu Istre dobio je Marjan Marković, a njegov je sastav u prvih dvadesetak minuta drugog dijela bio u više navrata jako blizu pogotku. Ipak, nepreciznost napadača Istre ostavila je Varaždince u prednosti.

Do kraja dvoboja Istra 1961 nastavila je pritiskati i tražiti izjednačujući pogodak, no isto tako nastavila se i neinspiriranost njihovih napadača što je gostima omogućilo da konačni sučev zvižduk dočekaju s nova tri boda na kontu.

Igrači Istre 1961 odigrali su dobar susret i bili bolji od suparnika, ali u konačnici su njihova nepreciznost i pogreška Bodrušića, koju je Varteks spremno iskoristio, presudili u korist gostiju.

Varaždinci mogu biti itekako zadovoljni punim plijenom, a budući da će u idućem dvoboju na svom terenu dočekati Zagreb mogu se nadati dodatnom poboljšanju svoje pozicije na ljestvici.

S druge strane, Istra 1961 mora brzo zaboraviti večerašnje razočaranje i iz njega izvući sve pozitivno, budući da su napokon odigrali dobar susret u kojem je međutim izostao učinak napada. Za tjedan dana čeka ih gostovanje kod sesvetske Croatije i nakon slabog početka prvenstva pobjeda u tom dvoboju je obavezna.