1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2009, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Marin Mlinar, Vukušić, Modrić (svi Zagreb)

Mihaela Bradovski • petak, 14.08.2009.

Još jedna teška večer za momčad Zagreba. Nakon što su Kranjčevićevu s tri boda napustili nogometaši Intera, isto je uspjelo i susjedima Lokomotivi. Drugo poluvrijeme, u kojem su Pjesnici još jednom igrali s igračem manje, Lokosi su iskoristili za novo vodstvo, a potom i konačnih 4:2 u svoju korist...

Davor Vugrinec
55'
27
Valentino Novosel
67'
Luka Pavlović
6
Tomislav Puljić
7
(do 46')
Roy Ferenčina

Momčad Zagreba, u čijoj prvoj postavi ipak nije bilo Davora Vugrinca, već je u prvoj minuti zaprijetila gostima s Kajzerice. Okretni Abdurahimi ušao je iskosa s desne strane no njegov je udarac Kelava proslijedio u korner. Neugodna tradicija za Pjesnike nastavila se i u dvoboju četvrtog kola, promašaj na samom startu protivnici su kaznili u prvom svom pohodu na bijela vrata. Sudac Marin Mlinar dosudio je najstrožu kaznu nakon dvoboja Mikulića i Havojića, a iako Herceg odlazi u prvu stranu, Nino Bule donosi ranu prednost svojoj momčadi.

U 11. minuti ponovno je bljesnuo Zagreb, Pejić je prebacio na drugu stranu gdje je čekao Jurendić koji zatim šalje loptu na rub kaznenog prostora gdje Krstanovića zaustavljaju dvojica. Šest minuta kasnije novi šok za Zagrebaše. Slobodni je udarac izveo Vrsaljko, a slobodni Martinac iz prve zakucava loptu u Hercegov kut. Ovoga puta "bijeli" na pogodak odgovaraju pogotkom. Raspoloženi Abdurahimi glavom je loptu poslao iza leđa Kelave na dodavanje Jurendića.

Isti igrač, definitivno prvo ime prvoga dijela, pogađa i u 32. minuti. Šovšić je u središnjici odlično primijetio Abdurahimija te ga izbacio u priliku identičnoj onoj iz prve minute. Do kraja susreta lagana inicijativa Zagreba, dok su gosti sakupili vrijedan niz udaraca iz kuta. Na odmor se ipak otišlo s "početnih" 2:2.

I u drugi su dio dvoboja Pjesnici ušli prilikama, i to s dvije izuzetno izgledne. U 46. minuti Abdurahimi iz čiste prilike iz same blizine puca u Kelavu, a šest minuta nakon na dodavanje Špičića Jurendić s ruba 16 metara puca preko gola. Dvije minute kasnije "bijeli" su ponovno kažnjeni. Loptu s desne strane Bule glavom posprema u mrežu i donosi treću prednost Lokosima.

Pred Hercegom velika opasnost i u 60. minuti, no ovoga puta duga akcija oko i u kaznenom prostoru na sreću domaćih ne završava u mreži. Nakon trećeg pogotka Lokosa, trener Zagreba Luka Pavlović u igru je poslao Davora Vugrinca. I nakon što su u četiri susreta četiri puta Zagrebovi vratari protivnika gledali u oči na jedanaest metara, četvrti su puta "bijeli" i pocrvenili. Drugi žuti karton Mlinar je pokazao Jugoviću.

S igračem manje Pjesnici su prvu opasnost pred Kelavom upisali u 70. minuti. Pred samim vratima gostiju nije se najbolje snašao Abdurahimi, a potom ni Krstanović. U idućoj akciji nakon pada Špičića u šesnaest metara Mlinar ostaje hladan. Nastavili su "bijeli" prijetiti i dalje, u 75. minuti zaradili i obećavajući slobodni udarac no i tada je lopta završila u rukama vratara Lokomotive.

Tri minute kasnije i sreća je stala na stranu Lokosa. Abdurahimijev udarac iz daljine uzdrmao je stativu Kelave, a na drugoj je strani potom Bagarić glavom postavio nedostižnih 4:2. U 82. minuti gosti su mogli postići još jedan pogodak, no na crti je lopta pogodila Špičića.

Iako iz Ulice pjesnika rijetko kada kreću priče o suđenju, reakcije s tribina i iz VIP lože Kranjčevićeve ovoga su puta rekle sve o upitnim Mlinarovim odlukama. S druge strane Lokomotivi će ova pobjeda značiti jako puno po pitanju samopouzdanja.