Runje i Lens ispustili drugo mjesto

Maja Giljanović • subota, 29.08.2009.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i njegov Lens u samom su finišu utakmice 4. kola Le Championnata protiv Rennesa ispustili pobjedu koja im je jamčila izbijanje na drugu poziciju.

Felix-Bollaert je već počeo slaviti izbijanje svog Sang et Ora na drugo mjesto Le Championnata kad je Gyan u drugoj minuti sudačke nadoknade utišao više od 33.815 navijača izjednačujućim golom kojim je odlična utakmica u Lensu završila 2:2.

Bivši hajdukovac Vedran Runje izvrsno je u 86. minuti spriječio reprezentativca Gane u postizanju njegovog drugog ovosezonskog gola, ali Gyan se nije obeshrabrio i u posljednjim je sekundama utakmice poništio prednost koju je Lensu u 72. minuti donio Jemaa.

Vezane vijesti

Utakmica je frcala iskrama: gosti su poveli u 2. minuti golom Bangoure, Lens je izjednačio u 20. iz jedanaesterca Demonta, a obje su momčadi 90. minutu dočekale s devetoricom u polju nakon isključenja domaćeg Ramosa u 51. i gostujućeg M'Vile u 69. minuti. Remi je nakon svega vjerojatno i najpravedniji ishod najuzbudljivije utakmice dana.

Grenoble Josipa Tadića ni četvrtu utakmicu nije uspio isposlovati prvi bod. Bivši je dinamovac u Saint Etienneu odigrao svih 90 minuta, zaradio je žuti zbog oštrog starta na Andreua, ali napadački se i nije osobito iskazao poput uostalom i ostatka momčadi koja je u rijetkim prigodama ozbiljnije zaprijetila Janotu.

Grenoble je pao na 20. mjesto, a Les Verts su se napokon pomakli s nule. Saint-Etienne je "uživao" u najgorem otvaranju sezone - nakon tri kola zabili su jedan jedini gol i nisu osvojili ni bod - a pljesak Geoffroy-Guicharda je u 23. minuti zaslužio Landrin.

Monaco Jerka Leke i Darija Šimića koji ni večeras nisu bili u kombinacijama Guya Lacombea je izgubio na gostovanju od Sochauxa (Sverkoš u 20. minuti iz jedanaesterca), Lorient je slavio protiv Le Mansa (Vahirua u 63.), a Montpellier je projurio Nicom.

Momčad Renea Girarda je nakon remija s PSG-om (1:1) i Lorientom (2:2) te pobjede protiv Sochauxa (2:0) slavila i u derbiju juga i to s visokih 3:0. Nice je utakmicu završila s igračem manje, ali isključenje Apama nije utjecalo na rezultat jer je Montpellier sva svoja tri gola - Dernis u 4., Montano u 49. i Compan u 77. - postigao prije nego je Nigerijac u 81. minuti 10-tak minuta prerano poslan pod tuš.

Prošle godine viceprvaci Ligue 2 Montpellier je nakon četiri kola Le Championnata visoko na drugom mjestu (samo bod iza Bordeauxa koji svoju utakmicu protiv Marseillea igra sutra), a dijametralno je suprotno raspoloženje u Auxerreu koji ni u četvrtom kolu nije postigao gol (ako ništa drugo u Boulogne-sur-Meru ga nije ni primio i osvojio je prvi bod).