Lakši trening

Branimir Korać • petak, 11.09.2009.

Makedoncima se poklopila najlošija, a Francuzima najbolja utakmica u Poljskoj, uz vidnu razliku u kvaliteti na kraju se dogodi ovo. Francuska je razbila Makedoniju s visokih 83:57, a moglo je biti i još teže po Makedonce...

Francuska se s lakoćom obračunala s Makedonijom. Katastrofalno prvo poluvrijeme Makedonaca i sve je bilo riješeno već u prvih 20 minuta. U nastavku su Francuzi zaigrali s pola snage i otišli do visoke pobjede.

Ne bismo bili u koži Jovici Arsiću u prvih 20 minuta dvoboja Francuske i Makedonije. Prvih 20 minuta bilo je kao obračun iskusnog i "nabrijanog" učitelja te zbunjenog i uplašenog učenika.

Odmah su atraktivnom igrom na obje strane parketa Francuzi stigli do prednosti koja je iz minute u minutu sve više rasla. Prvo poluvrijeme tako je završeno s ogromnim vodstvom Francuske 49:18, Makedonija ne samo da je bila nadigrana, bila je ponižena. Parker, Batum, Pietrus, De Colo i Traore prije svih poigravali su se sa slabim protivnikom kako su htjeli.

U drugom poluvremenu Francuzi su igrali s pola gasa i bilo je zanimljivo samo bilježiti najvišu prednost i čekati konačni ishod. Tako je najviša prednost na kraju bila 67:33 u 30. minuti nakon polaganja Traorea, a Francuska je na kraju slavila 83:57.

Kod Francuske najbolji su bili Florent Pietrus i Nando de Colo s po 14 poena, a kod Makedonije po devet poena ubacili su Sokolov, Gečevski i Massey.