Srbi utišali Lodz

Branimir Korać • subota, 12.09.2009.

I druga utakmica skupine F Eurobasketa donijela je dosta neizvjesnosti. Kako je Turska u prvom susretu tijesno svladala Španjolsku, i u drugom susretu je Srbija nakon neizvjesnosti svladala Poljsku...

Ipak je ovo bio nešto izvjesniji dvoboj od onog Španjolaca i Poljaka. Srbija je odigrala vrlo kvalitetnu utakmicu i na kraju je u posljednje dvije minute ušla s prednosti koju Poljaci nisu mogli ugroziti.

Posve izjednačena prva četvrtina završila je vodstvom Srbije 23:22. Srbija je odlično krenula i povela 7:0, međutim Poljska se vratila u utakmicu na krilima raspoloženog Ignerskog koji je ubacio 11 poena u prvih deset minuta.

Vezane vijesti

Odmah na startu druge četvrtine Srbija ponovno dobro reagira i s nekoliko dobrih poteza Koste Perovića odlazi na 32:26, a na ulasku u posljednju minutu prvog poluvremena Paunić Srbiju odvodi na najviših dotad 43:34. Na poluvrijeme se otišlo sa zasluženim vodstvom bolje Srbije 43:36.

Ignerski i Gortat bili su jedini koji su nešto odigrali kod Poljske, Logan i Lampe su posve zaustavljeni i Srbija je s time napravila ogroman posao u prvih 20 minuta.

Odličan početak drugog poluvremena za Poljake koji odmah smanjuju atraktivnim akcijama na 43:40, no Srbija još bolje odgovara i serijom 13:0 bježi na najviših 56:40.

Katzurin je nakon toga "poludio" na minuti odmora i Poljska je zaigrala osjetno bolje i uz bučnu podršku s tribina napravila seriju 9:0 za smanjenje na 56:49. Tri sekunde prije kraja četvrtine Teodosić je ubacio tricu za konačnih u tom razdoblju 62:53.

Na početku posljednje dionice bljesnuo je Szymon Szewczyk čijom tricom Poljska smanjuje na 62:58 i ulazi se u vrlo neizvjesnu četvrtinu da bi na pet minuta prije kraja Koszarek položio za 64:62 i napad kasnije promašio tricu za vodstvo Poljske.

Brzopleto ispaljenu tricu Srbija kažnjava i preko Tepića i Krstića ponovno stvara razliku i bježi na 68:62.

Minutu i 48 sekundi prije kraja susreta Srbija je ostala bez ozlijeđenog Markovića koji je čini se ozlijedio koljeno i morao je van s terena, no Srbija je imala 72:64 i mogla je razmišljati o rutinskom završavanju posla. Tako je i bilo, na kraju su posve zasluženo slavili 77:72.

Kod Srbije najbolji su bili Nenad Krstić s 18 poena i osam skokova te Teodosić i Tripković s po 12 poena. Kod Poljske 16 poena i devet skokova upisao je Marcin Gortat, a 14 poena dodao je Koszarek.