1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 26.09.2009, 20:30 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.200

Mario Plavčić • subota, 26.09.2009.

Utakmica 9. kola 1. HNL između domaćeg Zadra i Istre 1961 završila je neriješenim ishodom. Bod više znači Istri koja je ostvarila zacrtani cilj - ostati neporažena...

Ante Mitrović
63'

Antonio Mršić
63'
19
Ivan Santini
81'

Dragan Tadić
64'

Ševko Okić
90'
Elvis Scoria

Zanimljiva utakmica odigrala se u Zadru. Već na samom otvaranju Šaranović je postigao pogodak za domaćina koji je opravdano poništen nakon očiglednog zaleđa. Samo nekoliko trenutaka kasnije Marin Ljubičić pucao je iz velike udaljenosti, no bio je neprecizan.

Puljani su se oslobodili početnog pritiska Zadrana, a nakon izvrsne kontre gostiju u 26. minuti dosuđen je prekršaj nad Traoreom na rubu kaznenog prostora. Izvođač slobodnog udarca bio je Bodrušić koji je prebacio živi zid i pogodio gornji desni kut za vodstvo Istre - 0:1.

Nakon vodećeg pogotka gostiju u igru Zadrana uvukla se nervoza, a gosti su se još više oslobodili. Domaćin je do poluvremena imao još jednu i to vrlo izglednu prigodu - vratar gostiju Lisjak izlijeće u prazno, a Šaranović glavom cilja, ali iznad grede. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme počelo je vrlo živo - Zadrani su krenuli na sve ili ništa, ali nedostajao je "zadnji pas". U 64. minuti Šaranović je uzeo loptu u gostujućem šesnaestercu, ali obrana Istre izbija u korner. Udarac iz kuta bila je izvrsna prilika za Zadrane - Bilaver je najviši, no njegov udarac glavom bio je neprecizan.

U 76. minuti - izjednačenje! Zadrani su postigli pogodak, a strijelac je bio Bilaver. Puljani su se povukli u svoj šesnaesterac, a Zadrani krenuli još čvršće kako bi do kraja okrenuli susret u svoju korist. Terkeš je imao veliku prigodu pred sam kraj utakmice kada je nanizao nekoliko obrambenih igrača gostiju, ali u konačnici puca pravo u Lisjaka.

Do kraja utakmice pokušali su Mršić i Terkeš još jednom, ali bezuspješno. Utakmica je završila neriješenim rezultatom - bod svakom. Gosti su svakako zadovoljniji bodom, a neučinkovitost Zadrana i dalje predstavlja problem treneru Zebiću.

U desetom kolu Zadrani dočekuju Slaven Belupo, a Puljani su domaćini Hajduku.