Runje odličan, Lens izgubio

Maja Giljanović • nedjelja, 18.10.2009.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i devetu je utakmicu Le Championnata odradio kao prvi golman svog Lensa. Bivši se hajdukovac, naime, zakačio na treningu s kapetanom Ericom Chelleom, Francuzi su od muhe napravili slona i prenijeli da je Jean-Guy Wallemme odlučio odmoriti našeg 33-godišnjaka. Strasti su se, međutim, utišale i škakljivo gostovanje u Monte Carlu ipak je odradio Runje, a Hamdi Kasraoui je ponovno ostao rezerva.

Vedran Runje je branio gol Lensa, ali Sang et Or nisu izbjegli peti ovogodišnji poraz. Trener Jean-Guy Wallemme je uoči gostovanja u Monte Carlu primirio naelektriziranu atmosferu u bivšem (1999.) francuskom prvaku, ali ni ponovno nakon svađe bivšeg hajdukovca i kapetana Lensa Erica Chellea pronađeno zajedništvo nije rezultiralo prvim bodovima momčadi nego trećim ligaškim porazom uzastopce.

Lens je posljednji put u Le Championnatu pobijedio još u trećem kolu u Grenobleu (2:1) u kolovozu - prošli su i u Liga-kupu (4:3 u Montpellieru) - a posljednji je bod prije izgubljenih utakmica protiv Monaca (0:2), Lyona (0:2) i Le Mansa (0:3) izvukao protiv Lillea (1:1) prije dva mjeseca.

Monaco bez naših Jerka Leke i Darija Šimića na Louisu II je slavio golovima raspoloženog Brazilca Nenea. Bivši igrač Palmeirasa, Mallorce, Alavesa, Celte i Espanyola na posljednje je četiri utakmice postigao pet golova: večeras prvi u 9. i drugi u 67. minuti iz jedanaesterca sviranog zbog starta Sartrea na Parku. Prednost Monaca kojeg osvojena tri boda dižu na četvrto mjesto ispred Marseillea mogla je biti i opipljivija da Runje nije bravurozno skidao sve što je mogao primjerice ispred Adriana u 44. i Harune u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Lorient je Nici očitao lekciju i ubilježio i četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica - bod im je izvukao PSG u prošlom kolu (1:1), a posljednji su put izgubili jedva 0:1 u Lyonu prije 40-tak dana - tri boda su osvojili golovima Mvuembe (39.), Vahirue (48.), Diarre (77.) i Gameira (89.), a jedini gol gostiju koji su utakmicu završili s devetoricom u polju nakon isključenja Faea u 90. minuti postigao je Remy (61.).