1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 31.10.2009, 20:30 h, Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 2.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Vlatko Lončar (Osijek)

Ivana Jurica • subota, 31.10.2009.

Pogotkom Mehmeda Alispahića nakon odlične akcije šibenskih napadača Zeca i Fuštara Šibenčani su Bijelima iz Karlovca nanijeli prvi poraz u gostima ove sezone (1:0). Šibenik express i dalje je nezaustavljiv, nakon ove pobjede približio se na samo dva boda Dinamu uoči međusobnog ogleda u idućem kolu. Karlovčani su se pokazali kao kvalitetna momčad koja zna što hoće i čiji dosadašnji rezultati nisu slučajnost, ali prilike koje su imali nisu realizirali.

Ivan Božić.
67'
23
Krešimir Makarin
88'
26
Anto Radeljić
90'+1'

Haris Redžepi
57'

David Dujanić
66'

Igor Pamić

Tvrdu i neizvjesnu utakmicu odigrali su drugoplasirana i trećeplasirana momčad prvenstva na Šubićevcu. Nakon početnog ispitivanja snaga Šibenik je poveo već iz prvog udarca na gol. Fuštar je dodao loptu Zecu koji petom produžuje do sugrađanina Alispahića koji fenomenalnim udarcem neobranjivo pogađa mrežu Hrvoja Sunare za slavlje oko 2.000 promrzlih gledatelja na šibenskom stadionu.

Već minutu poslije primljenog gola gosti su došli do odlične prilike. Enes Novinić našao se u matnoj prilici, ali glavom je loše zahvatio loptu. Nešto kasnije pogriješili su vezni igrači domaće momčadi, Novinić je krenuo praktički sam prema Blaževiću, ali šibenski stoperi Karadža (odlično zamijenio Budišu, a isto vrijedi i za Eleza koji je mijenjao kartoniranog Medvida) i Vidić ipak su uspjeli spriječiti najgore za svoju momčad. A niti primljeni pogodak Pamićevu momčad nije natjerao da promjeni način igre. I dalje su bili orijentirani na obranu, branili su se vrlo disciplinirano, a prijetili su iz kontri. Zgusnutu sredinu bilo je teško probiti, pa je najvećim dijelom lopta bila kod šibenskih stopera.

Lopta je većim dijelom u posjedu Šibenčana koji su polako i strpljivo pokušavali probiti čvrstu i vrlo organiziranu obranu Karlovčana. U 24. minuti zaprijetio je Zec, ali Sunara je to sigurno obranio. Sedam minuta kasnije dobar ubačaj Jurčevića nije pratio nitko od njegovih suigrača. Deset minuta prije kraja poluvremena Pamićeva je momčad propustila realizirati najveći priliku. Novinić se umjesto udarca pored istrčalog vratara domaćih odlučio tražiti Štefančića na drugoj vratnici. Za Karlovac bi puno bolje bilo da je pucao, ovako je odlična prilika otišla u nepovrat.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. U posljednjoj minuti Elez je dugom loptom uposlio Zeca, ali Sunara istrčavanjem sprječava napadača Šibenika da puca na gol, lopta se odbija do Fuštara, a kasnije i Bačelića–Grgića koji pokušavaju pogoditi nebranjenu mrežu gostiju, ali braniči Karlovca uspijevaju sve blokirati.

Već nakon dvije minute u nastavku Šibenik je stigao do novog gola, ali on je, posve opravdano, poništen zbog zaleđa. Nakon odlične akcije mrežu momčadi iz Karlovca pogodio je Stipe Bačelić-Grgić. U 49. minuti pokušao je iz trka i Jurčević, ali nije bilo većih problema za karlovačkog vratara. Prijeti i najbolji strijelac Šibenčana Ermin Zec, pucao je dobro s 20-ak metara, ali fijuknulo je iznad gola. Blizu novog gola Karačićeva je momčad bila u 64. minuti. Odlično izvedena kontra, Husmani asistira Zecu koji iskosa s desne strane pogađa okvir gola.

I u 71. minuti bilo je opasno u kaznenom prostoru gostiju. Bačelić-Grgić izveo je slobodan udarac, a na prvoj vratnici netko od braniča gostiju odbio je loptu u korner. Najveći priliku u nastavku Karlovac, koji je najveće opasnosti stvarao nakon prekida, uglavnom kornera, stvorio je u 84. minuti. Zvonko Pamić je izveo prekid, a visoki stoper Bunoza glavom je pucao preko gola sa desetak metara.

Karlovac je do kraja utakmice pokušavao doći do izgledne prilika da ugroze Gorana Blaževića, ali u tome nisu uspjeli. Doživjeli su prvi poraz na gostujućem terenu ove sezone, a Šibenik je ostvario i četvrtu uzastopnu pobjedu. Karačićeva je momčad trenutno na samo dva boda zaostatka za vodećim Dinamom i s puno optimizma dočekuje međusobni susret u idućem kolu.