Europska liga - završnica, 1/16 finala, 16.02.2010, 18:45 h
Everton 2:1 Sporting
Sporting

Sportingu aktivan rezultat u Liverpoolu

Marin Vuković • utorak, 16.02.2010.

Nogometaši Evertona na svom su Goodison Parku u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige nadigrali portugalski Sporting, no na kraju su se morali zadovoljiti pobjedom od 2:1. Ishod je to koji i jednima i drugima daje nadu da nakon uzvrata mogu naći svoje mjesto među 16 najboljih momčadi u ovom natjecanju.

Vrlo dobru formu iz engleskog prvenstva igrači Tottenhama uspješno su preslikali i na Europsku ligu i u prvoj utakmici šesnaestine finala svladali Sporting s 2:1. Pobjeda domaćina mogla je i vjerojatno morala biti veća, no trenutak dekoncentracije u završnici koštao ih je primljenog pogotka, ali i crvenog kartona za Sylvaina Distina.

Usprkos nepopularnom terminu u utorak u 17 sati i 45 minuta po lokalnom vremenu i vrlo ružnoj vijesti da su do kraja sezone ostali bez ponajboljeg igrača Marouanea Fellainija, domaći su nogometaši bolje otvorili utakmicu. Stoga i ne čudi da su nakon razdoblja dobre igre u 35. minuti došli do zasluženog vodstva.

Prekrasno dodavanje petom Tima Cahilla iz ravnoteže je izbacilo čitavu obranu Sportinga, a na loptu je natrčao Steven Pienaar i još ljepše pogodio gornji lijevi kut gostujućeg gola.

Već početkom nastavka domaći su poveli s 2:0, no ovaj put pogodak je bio znatno nespretniji od prvoga. Na loptu su nakon kornera skočili Cahill i vratar Rui Patricio, obojica su je promašili, a ona je pogodila Distina i od njega se odbila u mrežu Sportinga.

Nakon drugoga pogotka Everton je mogao doći i do uvjerljivije pobjede, no Sporting je dočekao svoju priliku i samo četiri minute prije kraja zbog Distinovog rušenja Liedsona izborio najstrožu kaznu. Distin je usput dobio i crveni karton, a konačnih 2:1 s bijele je točke postavio Miguel Veloso.