Anderlecht "razmontirao" Athletic

Nikola Vlahović • četvrtak, 25.02.2010.

Večeras su se igrale uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige. U uzbudljivoj večeri sa mnoštvom golova i isključenja prolaz dalje izborili su: Anderlecht, Panathinaikos, Atletico Madrid, Marseille, HSV, Fulham i Liverpool...

Anderlecht - Athletic Bilbao 4:0 (8' Lukaku, 28' Mikel San Jose-autogol, 49' Juhasz, 68' Legear)

Iako je Anderlecht imao dobar rezultat iz prve utakmice, oštro su krenuli u utakmicu i odmah na početku imali su prednost. Gol za domaćine postigao je odlični Lukaku. Nakon pola sata igre domaćini su već imali lijepu prednost od dva gola. Za drugi gol Anderlechta zaslužan je stoper gostiju Mikel San Jose koji je postigao autogol. Do ogromne prednosti Anderlecht je stigao u 49. minuti, kada je gol gostiju pogodio Juhasz. Domaćini su sa četvrtim golom totalno dotukli goste a strijelac je bio Legear.

Vezane vijesti

Roma - Panathinaikos 2:3 (11' John Arne Riise 67' Daniele De Rossi / 40', 45' Cissé, 43' Sotiris Ninis )

Talijani su svoju konkretniju igru u prvih desetak minuta vrlo brzo okrunili pogotkom. Gol za Romu postigao je bivši igrač Liverpoola John Arne Riise. Urnebesno su gosti preokrenuli utakmicu u svoju korist. Samo im je pet minuta trebalo da postignu tri gola. Za izjednačenje je iz jedanaesterca u 40. minuti pogodio Djibril Cissé. Par minuta nakon toga za prednost "zelenih" zabio je Sotiris Ninis i na samom kraju prvog poluvremena svoj drugi gol na utakmici postigao je Cissé. Roma je uspjela smanjiti zaostatak u 67. minuti, a mrežu gostiju pogodio je Daniele De Rossi. Dvojica naših igrača Galinović i Rukavina, nisu dobili priliku u sastavu gostiju te su cijelu utakmicu proveli na klupi.

Galatasaray - Atletico Madrid 1:2 (63' Simao, 90' Forlan / 66' Keita)

Premda su domaćini imali koju priliku više od gostiju u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo s rezultatom kao na početka utakmice. Gledatelji na stadionu Ali Sami Yen pogodak su vidjeli tek u 63. minuti. Goste je u vodstvo doveo Simao. Međutim, domaćini su se brzo vratili u utakmicu i poravnali rezultat. Za slavlje domaćina glavom je pogodio Keita. U tvrdoj utakmici prolaz dalje Španjolcima je donio Forlan, koji je na samom kraju utakmice pogodio za prednost Atletica.

Olympique Marseille - FC Kopenhagen 3:1 (43' Hatem Ben Arfa, 62', 78' Bakari Kone / 87' Ailton Almeida)

Domaćini nisu imali večeras težak zadatak jer su u prvoj utakmici u Danskoj postigli tri gola. Rezultat od 3:1 iz prve utakmice domaćinima je dopustio igru bez nekog posebnog žara. Međutim, domaćini nisu ništa prepustili slučaju te su na odmor otišli s prednosti od jednog gola. Mrežu gostiju pogodio je Hatem Ben Arfa. Prolaz dalje Marseille je potvrdio u 62. minuti kada je prednost domaćina povećao Bakari Kone. Novo slavlje navijačima na stadionu ponovno je omogućio Kone, postigavši svoj drugi gol večeras. Pred sam kraj utakmice gosti su postigli počasni pogodak, strijelac je bio Ailton Almeida. Domaćini su slavili identičnim rezultatom kao u prvoj utakmici.

PSV - HSV 3:2 (2' Ola Toivonen, 43' Dzsudzsak, 90' Koevermans / 46' Petrić, 79' Trochowski)

PSV je odlično otvorio utakmicu i odmah na početku utakmice zabio gol. Strijelac za domaćine bio je Ola Toivonen, tim je pogotkom poništio prednost HSV-a od jednog gola s kojom su gosti doputovali u Nizozemsku. Do drugog pogotka domaćini su došli pred kraj prvog poluvremena a strijelac je bio Balazs Dzsudzsak. Odmah na početku drugog poluvremena HSV je postigao gol. Mrežu Isakssona pogodio je naš Mladen Petrić. Strijelac drugog gola za PSV morao je "pod tuš" ranije od svojih suigrača, jer je u 57. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. HSV se vratio u utakmicu u 79. minuti kada je iz jedanaesterca Trochowski poravnao rezultat. Drama na Philips stadionu nastavila se na samom kraju utakmice kada je za novu prednost domaćina pogodio Koevermans. Međutim, dalje su prošli gosti zahvaljujući golu u gostima. Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić na terenu je proveo 76 minuta.

Šahtar - Fulham 1:1 (33' Brede Hangeland / 69' Jadson)

Premda je momčad Darija Srne bila bolja u prvih pola sata nije uspjela iskoristiti nekoliko prilika i gosti su to kaznili. U 33. minuti do važnog gola gosti su došli preko Breda Hangelanda. Asistent za pogodak bio je Damien Duff . Do odmora je Šahtar imao još nekoliko prilika, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Dvadesetak minuta prije kraja domaćini su napokon došli do pogotka, zahvaljujući Jadsonu, koji je pogodio za izjednačenje. Nakon izjednačenja Šahtar je imao još nekoliko prilika koje nisu uspjeli iskoristiti, te su završili svoje igranje u Europi. Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za Šahtar.

Unirea Urziceni - Liverpool 1:3 (19' Bruno Fernandes/ 30' Mascherano, 41' Ryan Babel, 57' Gerrard)

Domaćini su vrlo hrabro krenuli protiv favoriziranih Engleza i to im se isplatilo u 19. minuti. Za slavlje domaćina glavom je nakon kornera pogodio Bruno Fernandes. Međutim, gosti su brzo posložili svoje redove i nakon pola sata igre izjednačio je Javier Mascherano. Benitezova momčad preokrenula je utakmicu par minuta prije odmora, strijelac je bio Ryan Babel. Gosti su do trećeg pogotka došli u 57. minuti zahvaljujući golu Stevena Gerrarda. Englezi su ipak bez većih problema prošli u osminu finala Europske lige.