Osam pogodaka bundesligaša

Vedran Babić • četvrtak, 25.02.2010.

U preostalim utakmicama šesnaestine finala Europske lige do izražaja su najviše stigli njemački predstavnici, Wolfsburg i Werder, koji su postigli po četiri pogotka i u velikom stilu izborili daljnji prolaz. Juventus i Ajax su odigrali jednu od tri utakmice bez golova pa će dalje momčad iz Torina, a europsko putovanje nastavljaju još Valencia, Lille, Sporting, Standard i Rubin.

Juventus - Ajax 0:0

Najintrigantniji duel šesnaestine finala Europske lige između Juventusa i Ajaxa ukupno gledajući nije ponudio mnogo. Sve dobro što su dvije momčadi pokazale u Amsterdamu, pokvarile su u Torinu odigravši negledljivi remi bez golova. Tako će Stara dama s ukupnih 2:1 iz prve utakmice krenuti put osmine finala gdje ju čeka engleski Fulham.

Vezane vijesti

Wolfsburg - Villarreal 4:1
(Džeko 10', Angel 15' (ag), Gentner 42', Grafite 64'; Capdevila 30')

Još uvijek aktualni prvak Njemačke Wolfsburg u nadahnutom je stilu izborio prolaz i okršaj s Rubinom. S 4:1 ispratio je Villarreal, što znači ukupnih 6:3. Već poslije 15 minuta je bilo 2:0 za domaćine, a Capdevila je u 30. minuti smanjio na 2:1 i unio kratkotrajni nemir u redove bundesligaša. Ipak, već do kraja prvog dijela Gentner zabija za 3:1, a u nastavku točku na i stavlja Grafite za konačnih 4:1.

Valencia - Club Brugge 3:0
(Mata 1', Hernandez 97', 117')

Jedina utakmica šesnaestine finala koja je otišla u produžetke odigrana je na čuvenoj Mestalli. Valencia je već u prvoj minuti igre anulirala zaostatak iz prve utakmice pogotkom Juana Manuela Mate, da bi se u produžecima Pablo Hernandez prometnuo u junaka utakmice postigavši još dva pogotka. Španjolci su dominirali cijelu utakmicu i njihova pobjeda je i više nego zaslužena. U dresu Bruggea Ivan Perišić na travnjaku je proveo svih 120 minuta.

Werder - Twente 4:1
(Pizarro 15', 20', 58', Naldo 27'; De Jong 33')

Prednost Twentea od 1:0 iz prve utakmice nestala je već poslije 15 minuta prvim pogotkom večeras raspoloženog Claudija Pizarra. Samo pet minuta potom isti igrač zabija za 2:0, a već u 27. Werder vodi 3:0 pogotkom Nalda. Nadu gostima vratio je Luuk De Jong, no Pizarro je svojim trećim pogotkom poslije gotovo sat vremena igre potvrdio prolaz momčadi s Wesera u osminu finala.

Fenerbahče - Lille 1:1
(Belözoglu 35'; Rami 85')

Dugo je izgledalo kako će Fenerbahče ostvariti najidealniji scenarij - pobjedu od 1:0 koja bi mu donijela prolaz zahvaljujući golu u gostima. Emre Belözoglu je doveo Turke u vodstvo u 35. minuti, no samo pet minuta prije kraja Rami je izjednačio i bacio u očaj sve navijače istanbulskog kluba. Francuskog prvoligaša sada čeka težak ispit - Liverpool.

Sporting - Everton 3:0
(Veloso 64', Mendes 77', Fernandez 90'+4)

Preokret u odnosu na prvu utakmicu je napravio i lisabonski Sporting. On je u nastavku s tri pogotka izbacio Everton s ukupnih 4:2. Gostujući pogodak u Liverpoolu pokazao se kao vrlo bitan, a večerašnji strijelci bili su Veloso, Mendes i Fernandez. Sporting će se u osmini finala sastati s madridskim Atleticom.

Red Bull - Standard 0:0

Iako je prva utakmica u Liegeu ponudila veliki preokret Standarda s 0:2 na 3:2, večerašnji susret u Salzburgu bio je potpuna suprotnost. 90 minuta bez golova više odgovara Belgijcima, koji na taj način idu na noge Panathinaikosu u osmini finala. Hrvatski reprezentativac Nikola Pokrivač odsjedio je cijelu utakmicu na klupi Red Bulla.

Hapoel Tel Aviv - Rubin 0:0

Poslije 3:0 u prvoj utakmici Rubin je bez prevelikih uzbuđenja odradio uzvrat u Izraelu i neokrznut prolazi među 16. Kao što smo već ranije spomenuli, tamo ga čeka Wolfsburg.