Panathinaikos preokrenuo u završnici

Matej Milanović • četvrtak, 18.02.2010.

Panathinaikos je deset minuta prije kraja gubio doma od Rome i bio u jako teškoj situaciji, no u konačnici su dobili s 3:2 te na uzvrat idu s velikim optimizmom. U ostalim susretima vrijedi spomenuti pobjedu Fulhama nad Šahtarom od 2:1, te minimalnu pobjedu Hamburga protiv PSV-a...

Hertha - Benfica 1:1
(33' Javi Garcia-autogol/4' Di Maria)

Benfica je u Berlinu već nakon četiri minute probila domaću obranu golom Di Marie. Poslije gola se neko vrijeme igralo bez velikog žara, a nakon nekoliko prilika sa svake strane stiglo je izjednačenje Herthe autogolom Javi Garcie u 33. minuti. U nastavku susreta domaći su bili opasniji u prvoj polovici, a u samoj završnici je Benfica bila blizu gola. Ipak, pogodaka više nije bilo te će momčadi otići u Lisabon s izjednačenim rezultatom.

Fulham - Šahtar 2:1
(3' Gera, 63' Zamora/32' Luiz Adriano)

Fulham je odlično otvorio susret protiv ukrajinskog Šahtara, budući da je Gera već nakon tri minute zatresao protivničku mrežu. Gosti su uspjeli izjednačiti prije odlaska na odmor preko Luiza Adriana, ali je Fulham ipak izborio pobjedu golom Zamore nakon dvadesetak minuta nastavka. Osim samih golova nije bilo previše prilika na utakmici.

Liverpool - Unirea Urziceni 1:0
(80'N'Gog)

Liverpool je dominirao utakmicu protiv Uniree Urziceni, no nikako nisu uspijevali pretvoriti svoju premoć u vodstvo. To im je pošlo za rukom tek u 81. minuti kada je N'Gog glavom zabio za vodstvo Redsa. Liverpool svejedno žaliti što nije već u prvom susretu riješio prolaz, obzirom da su bili daleko bolji od suparnika.

HSV - PSV 1:0
(25' Jansen-11m)

Prva ozbiljnija prilika HSV-a bio je jedanaesterac u 25. minuti kojim su domaći i osigurali pobjedu. Realizirao ga je Jansen. Nastavak je pružio dosta uzbuđenja i PSV je imao nekoliko šansi za izjednačenje koje nisu znali iskoristiti. Mladen Petrić je igrao svih 90 minuta tijekom kojih je zaradio i žuti karton.

Athletic Bilbao - Anderlecht 1:1
(58' San Jose/35' Biglia)

Važan gol u borbi za osminu finala zabio je Anderlecht u 35. minuti igre kada je precizan bio Biglia.Ipak, u nastavku su belgijski igrači pokazali malo toga i Athletic je izjednačio u 58. minuti zahvaljujući San Joseu koji se odlično snašao pred golom.

Kobenhavn - Olympique Marseille 1:3
78' Gronkjaer-11m/ 72' Niang, 84' Ben Arfa, 90' Kaboré)

U prvih sedamdeset minuta susreta u Kopenhagenu gledatelji su vidjeli nekoliko prilika, uglavnom gostujućih, ali niti jedan gol. Do kraja utakmice su ih pak vidjeli čak četiri. Prvo je Niang doveo vodstvo u goste u 72. minuti. Šest minuta kasnije Gronkjaer je izjednačio s bijele točke, no domaći nisu izdržali do kraja dvoboja. prvo je Ben Arfa vratio Marseille u vodstvo, da bi na konačnih 3:1 povisio Kaboré u 90. minuti. S tih zadnjih pet minuta je Marseille došao na korak od osmine finala.

Panathinaikos - Roma 3:2
(67' Salpingidis, 84' Hristodoulopoulos, 89' Cisse/29' Vučinić, 81' Pizarro-11m)

Nevjerojatan preokret izveo je Panathinaikos protiv Rome. Domaći su krenuli nešto bolje u utakmicu, ali je jedini gol u prvom poluvremenu zabila Roma preko Vučinića nakon pola sata igre. U nastavku je u 67. minuti stiglo izjednačenje domaćih zahvaljujući Salpingidisu koji je zabio iz neposredne blizine. Novo vodstvo Romi donio je Pizarro devet minuta prije kraja, no gosti su umjesto da riješe utakmicu, uspjeli čak izgubiti. U 84. je izjednačio Hristodoulopoulos nakon nekoliko odbijanaca u šesnaestercu, a pet minuta kasnije je Cisse ostao sam i bez većih problema glavom donio pobjedu Grcima.

Atletico Madrid - Galatasaray 1:1
(22' Reyes/ 77' Keita) Atletico Madrid je jako dobro odigrao prvih 45 minuta i bolju igru je okrunio s prednošću, golom Reyesa u 23. minuti. U nastavku pak domaći nisu uspjeli nastaviti u istom ritmu te je u 77. minuti Keita iz teške pozicije donio 1:1 Galatasarayju koji će doma imati veliku priliku za prolaz.