1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 13.03.2010, 15:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar)
Karlovac 1919
0:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Karlovac i Slaven bez pobjednika

Nikola Vlahović • subota, 13.03.2010.

Nakon što su nogometaši Karlovca u nastavku sezone svladali Osijek i remizirali sa Zadrom, danas su na svom terenu ponovno odigrali neriješeno. Na teškom i blatnjavom terenu igrači Karlovca i Slavena odigrali su bez pobjednika 0:0...

Niko Tokić
40'

Haris Redžepi
71'

Andrea Ottochian
86'

Zlatko Dalić

Na teškom terenu kojeg je uništio snijeg prvu priliku na utakmici imali su gosti. Srebrenko Posavec izveo je korner, glavom je pucao Mario Jurić ali vratar Karlovca u posljednji trenutak brani Jurićev udarac. Što je trener Karlovca Igor Pamić najavljivao to se i dogodilo. Na vrlo teškom terenu nemoguće je nešto suvislo iskombinirati, te se igra na početku uglavnom odvijala na sredini terena sa dosta pogrešnih dodavanja.

Unatoč teškom terenu igrači Slavena imali su u 15. minuti dobru priliku zahvaljujući Vukmanu koji je loše reagirao, ali njegovu grešku ispravio je Kovačević. Nakon toga velike probleme domaćoj obrani stvorio je Mujanović, ali stoperi Karlovca uspjeli su otkloniti opasnost. U 18. minuti zaprijetili su i domaćini. Zvonko Pamić izveo je slobodni udarac sa dvadesetak metara, ali ispred Jerneića u posljednji trenutak natrčava Rogulj i šalje loptu u korner.

Momčad Zlatka Dalića mogla je povesti u 33. minuti. Prizemni udarac sa 18 metara prema Sunari uputio je Mujanović, ali njegov pokušaj završava pored gola. Dekoncentrirana obrana Karlovca ponovno je gurnula igrače Slavena u lijepu priliku. Ponovno je pogriješio Vukman, a udarac Marasa nogom je obranio Sunara, u nastavku akcije iz daljine je pokušao Nicolas Nynkeu, ali njegov siloviti udarac odlazi pored gola. Nakon prvih 45 minuta igre gledatelji nisu vidjeli pogodak, ali su vidjeli zanimljiv nogomet s nekoliko dobrih prilika na obje strane.

U nastavak utakmice bolje su krenuli gosti iz Koprivnice, dobro je s desne strane centrirao omaleni Papa, a volejom je pokušao Delić, međutim lopta odlazi pored Sunarinog gola. Iako su i jedni i drugi pokušavali odigrati nešto suvislo kako bi postigli pogodak, gledatelji nakon sat vremena igre nisu vidjeli pogodak na stadionu Branko Čavlović - Čavlek. Napokon su u 63. minuti domaćini odigrali jednu dobru akciju koja je završila udarcem Parackog s dvadesetak metara, ali na žalost domaćih navijača lopta je prohujala pored desne vratnice gostujućeg gola.

Najbolju priliku na utakmici Karlovčani su imali u 67. minuti, nakon sjajne akcije Tokića i Parackog s pet metara pucao je Novinić i zatresao gredu Slavenovog gola. Četiri minute prije kraja utakmice gosti su mogli povesti. Nakon što je loptu ubacio Posavec, dobro je tukao Mujanović ali refleksno reagira Sunara i čuva svoj gol. U 86. minuti debi za Karlovac upisao je i mladi Andrea Ottochian, koji je u zimskom prijelaznom roku u Karlovac stigao iz Rovinja.

Na kraju utakmice neriješeni rezultat je i najpravedniji ishod. S ovim bodom zadovoljniji mogu biti domaćini koji i dalje ostaju na petom mjestu, dok se kriza Slaven Belupa i dalje nastavlja. Momčadi iz Koprivnice ove je šesta utakmice bez pobjede koja ih je gurnula na osmo mjesto prvenstvene ljestvice.